Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a büntetése annak, ha...

Mi a büntetése annak, ha valaki házikarantén alatt nem rakja ki a lakásajtóra a piros matricát?

Figyelt kérdés
Külföldről látogatok haza, lehet, nem raknám ki, mert nem akarok feszültséget a szomszédokkal, meg a lépcsőház többi lakójával. Az applikációval bejelentkezéses ellenőrző módszert választanám. De mi van, ha kijönnek ellenőrízni, hogy kint van-e a matrica? Mi jár érte? Ugyanaz a bírság, mint a kijárási tilalom megszegéséért?

2020. dec. 7. 07:54
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20: Nem tudják ők azt, hogy jövök haza. Meg ha meg is látnak az érkezés pillanatában, hihetik azt, hogy azért nincs matrica, mert negatív tesztem van, vagy akármi.
2020. dec. 12. 16:24
 22/25 Neurotech ***** válasza:
Nem azt mondom, hanem, hogy inkább rendben tarts be mindent, tedd ki a matricát, hogy ha jön a rendőr akkor nem tudjon belédkötni, viszont nyilván a szomszédok is látni fogják a matricát őket meg szard le, hogy mit gondolnak. Előbb utóbb az ő ajtójukon is lesz valszeg.
2020. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
22: Nem biztos. A szüleim se kaptak matricát, csak szimplán meg lettek kérve, hogy maradjanak otthon 10 napig. Amikor mindig kap az ember, az a reptéri, és határon lévő karanténra kötelezés.
2020. dec. 13. 07:38
 24/25 Neurotech ***** válasza:
77%
En az ünnepek kozott megyek vissza magyarba es remelem nem kozeleznek karantenra. Azt írjak hogy ha autoval jossz magyar rendszammal nemnagyon allitsnak meg. Legalabbis a Parassrspuszta Ipolysag hataratkelon.
2020. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Végül megúsztam. A reptéren bemutattam a munkaszerződésemet, azt mondták, akkor nem kell karantén, csak regisztráljam az adataimat, és mehetek. Persze ettől függetlenül óvatos vagyok, az első 10 napban leginkább csak sétálni mozdulok ki. De mégicsak más így, hogy én akarom, és nem a hatalom kényszerít rá, és a lépcsőház lakóinak sem reklámozódik a dolog.
2020. dec. 15. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!