Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 napos elállás netes vásárlás...

8 napos elállás netes vásárlás esetén - egy kategória a "nem tetszik" és a "hibás termék"?

Figyelt kérdés

ha jól tudom, indoklás nélkül is visszaküldhetem.

de ilyenkor van különbség aközött, ha hibás terméket kaptam és azt küldöm vissza vagy csak élőben nem tetszik? (esetleg ilyenkor már a jótállás van érvényben?)



2020. dec. 15. 19:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Netes vásárlás esetén 14 nap elállási jog illeti a vásárlót, amit indoklás nélkül érvényesíthet. Feltétel csupán az, hogy a vásárló magánszemély, nem lehet tehát cég.
2020. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

köszi, nekem az történt h hibás kicsit a termék, és visszaküldeném.


hibás termék esetén is én fizetem a futárt? erre van bármi szabály?

2020. dec. 15. 19:45
 3/23 anonim ***** válasza:
van, te fizeted
2020. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Igen, te fizeted a vissza futárt... vagy vidd vissza személyesen az ügyfélszolgálatra, ha van, és megéri a fáradtságot.
2020. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
De ha a meghibásodás neked felróható okból történt, akkor nem kötelesek visszavenni, visszafizetni az árát. Ja és még valami: eredeti csomagolásban kell minden tartozékot visszaadni.
2020. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5


na ez az, tökéletesen bizonyíthatatlan. nyilván nem, mert az első másodperctől hibás, na de mondhatja azt is, hogy az eltelt 1 nap alatt hibásodott meg. ... ki bizonyítja be?

2020. dec. 15. 21:30
 7/23 anonim ***** válasza:
nem hinném, hogy szaroznának vele. Amúgy meg nekik kell bizonyítani. Meg kell próbálni, és kész. Ne mondj semmit, csak küldd vissza!
2020. dec. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
... És persze emailben annyit tegyél meg, hogy jelzed, hogy elállsz a szerződéstől, és x számlaszámra kéred a pénzt utalni, amit persze az árúhoz is írj be egy levélben. Dátum, aláírás! Levélben utalj az emailre!
2020. dec. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
oké köszi, így lesz
2020. dec. 16. 10:00
 10/23 A kérdező kommentje:

bocs, még ha olvasod.


a 14 nap pontosan hogy számítandó? addig vissza is kell érkezni a kereskedőhöz, vagy 14 napon belül kell feladni, és ezt elég tudni igazolni? most így ünnepek előtt egy csomó futárcég csak késésekkel dolgozik, szal fene tudja ...

2020. dec. 16. 17:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!