Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 8 napos elállás netes vásárlás...

8 napos elállás netes vásárlás esetén - egy kategória a "nem tetszik" és a "hibás termék"?

Figyelt kérdés

ha jól tudom, indoklás nélkül is visszaküldhetem.

de ilyenkor van különbség aközött, ha hibás terméket kaptam és azt küldöm vissza vagy csak élőben nem tetszik? (esetleg ilyenkor már a jótállás van érvényben?)



2020. dec. 15. 19:23
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

ez a postaköltséges dolgo új nekem, mert sztem én a kereskedők oldalán is azt olvastam az ÁSZF-jükben, hogy a postaköltség ilyenkor a vásárlót terheli.

na erre kíváncsi vagyok most már ...


esetleg magyar jogszabályi hivatkozásod van erre?

2020. dec. 22. 13:14
 22/23 anonim ***** válasza:

Ez a garanciális és jótállásos dologra vonatkozik, a szerződéstől való elállásra nem. Ha úgy közelíted meg a dolgot, hogy hibás a termék, és nem elállsz a szerződéstől, hanem a jótállás/garancia adta lehetőségeid közül a pénzvisszafizetést választod, akkor vagy jogosult a postaköltség megtérítésére, de ezt szerintem sok cég ill. még több vásárló nem tudja, amit kihasználnak a cégek.


Ha megkérdőjelezhetetlenül erről van szó, akkor írnék egy szép levelet jogi hivatkozásokkal, hogy

Mivel a termék hibás, a jótállási törvény által felkínált lehetőségek közül a pénzvisszafizetést választom, és mivel az eu-s jogszabályoknak megfelelően őket terheli a szállítási költség, érdeklődni szeretnél, hogy hogyan add fel a csomagot. Ezzel üzened, hogy nem ejtettek a fejed lágyára, és tudod, hogy nekik kell állni a költséget stb. és megelőzöl egy magyarázkodást, hogy nem úgy adtad fel, ahogy nekik jó, nem adtál nekik erről számlát, nem tudják elszámolni... Szerintem mondjuk ez nem is a te dolgod, gondod, csak hát macera, és bár én kész lennék ügyet csinálni belőle, pl. békéltető testület, sokan nem, és erre is játszhatnak, meg hát eleve kényelmesek a kis ügyintézők, és nem tudnak mindent, nem emelik fel a seggüket, be vannak tojva...

2020. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
...Viszont ha a hibára hivatkozol, akkor kivizsgálhatják a terméket, és ha azt mondják, hogy nem hibás, akkor mehet a vita.
2020. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!