Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartásdíj, ez így...

Gyermektartásdíj, ez így rendben van?

Figyelt kérdés

A két szülő hivatalosan nagyjából öt éve váltak el.


Ebből a házasságból három gyermek született, ebből kettő már nagykorú (mindketten 20-25 év közöttiek, egyik egyetemista, másik abbahagyva tanulmányait, dolgozni kezdett), ők gyakorlatilag már nem élnek otthon, hivatalosan (lakcímkártya szerint) viszont igen.

A harmadik gyermek még kiskorú, ő az édesanya nevelése alatt áll.


Közben az apának született még egy gyermeke. Ő minden gyermeke után gyermektartásdíjat fizet (fizetésből történő levonással).

Tehát a három gyermek édesanyja mindhárom gyermek után kap gyermektartásdíjat, illetve a negyedik gyermekének édesanyja is részesül a saját részéből.


A két kiskorú gyermek után vitathatatlan módon jár a gyermektartásdíj.

Azonban a két, már nagykorú gyermek után - akik nem is az édesanyjukkal élnek már - jogosan jár-e a gyermektartásdíj?


Az apa szerint ezt az anyának kellene bejelenteni, illetve kérvényezni.

Azonban ismerve az édesanya anyagi helyzetét, ezt valószínűleg okkal nem teszi meg.

A saját fizetése nagyjából nettó 100-110 ezer Ft, a három gyermek után kb. 90-100 ezer Ft-ot kap (plusz a kiskorú gyermek utáni családi pótlékot).

Tehát az apa fizetésének 50%-a letiltásra kerül (gyermektartásdíj négy gyermek után, illetve bizonyos összeg utáni végrehajtás).

Az anya a két nagykorú gyermek után járó összegeket csak részben fordítja rájuk, havonta nagyjából a fejenként rájuk eső összeg felét küldi el nekik.



2020. dec. 17. 17:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nem fogja bejelenteni, mert ő gyakorlatilag ebből a pénzből él, az önálló jövedelme számára (szerinte) nem elég.

"Ti meg éltek annyiból amennyi marad." Olyan nincs, hogy mi, mert én a saját pénzemből élek.

Ezek szerint édesapám nem jelentheti be?

2020. dec. 27. 16:33
 22/24 hypno ***** válasza:

Akár te is bejelentheted...Kell a határozat száma amire hivatkozol, aztán bejelented, hogy utánad már nem jár tartásdíj.


Közben felkészülsz, hogy te leszel a fekete seggű a családban.

2020. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ez aztán valami. Miután, MIUTÁN! a legidősebb gyereknek nincs szüksége a tartásdíjra, az anyja ellen fordul, egy olyan apa "érdekében", aki otthagyta a családját, de a következő nőnek is inkább csak tartásdíjat fizet a gyereke után.

A kérdező meg a rá -igaz hogy már jogtalanul- kapott pénzt hátulról ármánykodva elvenné a testvéreitől.


Ez aztán az egyenes jellem. Jóemberkedésbe mártva, hogy csak a szeeeegény apukájának akar jót.

2021. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Én csak annyit szeretnék elérni, hogy mindenkinek annyi összeg járjon, amennyi jogos.

Már miért szeretnék neki jót? 12 éves voltam, amikor elhagyta a családot. Azóta sem mutatott fel semmi érdemlegeset, ugyanúgy fennállnak az alkoholproblémák.

De édesanyámat sem tudom védeni, aki egyszerűen képtelen és nem is akar cselekedni, mert "neki így jó".

A középső testvérem otthagyta a középiskolát, inkább elvan ő is érettségi nélkül.

A kistestvérem sem halad sehová, 12 évesen érdektelenséget mutat minden felé, a szorgalma teljesen leromlott.

Én nem arról beszélek, hogy adják nekem a pénzt - hiszen nekem sem járna jogosan -, hanem kerüljön a megfelelő helyére.

Sajnos itt az állítólagos "családsegítő gyermekvédelem" a hibás, amely inkább ítélte édesanyámnak a három gyermeket.

Csak azért, mert az apa alkoholista? Ez érthető, de az anya meg tartsa el a gyermekeket a gyermektartás összegéből?

Utána elment közhasznú munkára, majd abból lett minimálbér, de az sem elég egy akkora házra.

Remélem, hogy így már látszik a lényeg, hogy miért nem "engedi el" a gyermektartást, hiába az jogosan már nem jár neki, csak a legkisebb gyermek után.

Csak itt valahogy elfelejtődik az, hogy ezt a pénz elsősorban a gyermekek nevelésére kellene fordítani. És itt egyébként összesen nagyjából havi százezer Ft juttatásról van szó.

Abba viszont már nem gondolnak bele, hogy mi lesz akkor, ha édesapám elveszíti az állását. Mert sajnos ez is éppen aktuális.

2021. febr. 18. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!