Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha youtubeon írtam egy baromsá...

Ha youtubeon írtam egy baromságot ami nem igaz de törvény sértő és többen is írták hogy feljelentenek az ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Tényleg fel lehet jelenteni egy kommentelőt a rendőrségen? Vagy csak a youtubenak lehet jelenteni és törlik a kommentet?

2021. jan. 5. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem felelsz a tetteidért. És ez így van jól :)
2021. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mennyire durva, amit írtál. Én egy ügyről hallottam, amikor fb írásokért, kommentekért jelentettek fel valakit. De nem lett belőle semmi végül.

Miért írod a kommenthez, hogy hülyeséget írtam, tényleg nem igaz, és aztán törlöd a hülyeséget? A legegyszerűbb, ha beismered, hogy hülyeség volt.

2021. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Remélem 20 évet kapsz te nagyszájú kommenthuszár ez a legviccesebb az egészben mikor nagy a szája anonimba utána bevan szarva. Mértnem gondolkodsz előre? Mert hülye vagy. 20 évet neked börtönbe.
2021. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
A világon semmi eredménye nem lesz,ha feljelentenének...ne aggódj,és máskor NE írj olyat,amit megbánsz.
2021. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ mit írtál. De remélem tanultál belőle
2021. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarlak megijeszteni, de konkrét példát tudok, amikor lett következménye.

Egy győri alpolgármester, Radnóti Ákos egyik interjúja alá kommentelgettek, majd valaki az egyik kommentelőnek írt magánüzenetet valami ilyen szöveggel, hogy "Hagyd csak, ez egy <f betűvel kezdődő férfi nemiszerv>". Szóval ő kiírta ama bizonyos szót. Ez valahogy olyan módon volt, hogy az illető FB-oldalán el lehetett olvasnia bárkinek. Tehát nem az alpolgármester vagy az újság FB-oldalán, hanem a kommentelő privát FB-oldalán volt, de nyilvánosan kiírva. Ezt az alpolgármester valahogy kiszagolta (talán apparátus van erre, aki mindenki FB-oldalát figyeli?) és feljelentette a rendőrségen. A fickónak be kellett mennie a rendőrségre kihallgatásra, beismerte, bocsánatot kért stb. stb. de az alpolgi nem fogadta el a bocsánatkérést, ezért folytatódott az ügy: átkerült az ügyészségre vádemelési javaslattal. És a független (?) magyar bíróság, legalábbis első fokon, elmarasztalta a srácot! A TASZ biztosított neki ügyvédet, annyira abszurdnak találták ők is a vádat. Persze fellebbeztek, a másodfokú ítéletet nem ismerem (ha egyáltalán már lezárult az ügy). De első fokon a fickónak asszem nemcsak pénzbírságot, hanem valami felfüggesztett izét is kiszabtak. És mellette persze a perköltséget is megfizettették vele. Úgy, hogy akire ezt írta, az közszereplő, akinek elvileg többet kell eltűrnie ilyen helyzetben.

Sok függ attól, hogy akinek címezted, az hogyan fogja lereagálni.

2021. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Gyere, írj rám, megmondom baj -e 6 éve kommentelek elég undorító dolgokat, egyrész kamu néven másrészt -mivel az nem baj feljelentésnél mert megkereshetnek ip alapján - soha nem állt meg se fideszéknél sem libsiknél a feljelentés még a nevem sem derűlt ki.
2021. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Stimmel,...

a kérdésben viszont NEM a "sértett" teszi a feljelentést,hanem a többi hozzászóló...,így NEM lesz eredménye.

2021. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Jah , yt.. hát ott van sok feljelentgetős, és ott könnyebb is megtalálni a google miatt ugyebár tel. szám is ott van.. ciki, facebookon lehet venni még nem telefonszámos acc-ot ha nagyon akar valaki.. de jobb az amikor Te magad tudod, hogy valóban kamu e-mail kamu név van a fiók mögött, én nem bíznék másban.
2021. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem tilos baromságot írni.
2021. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!