Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen hatósághoz kellene...

Milyen hatósághoz kellene fordulnom ha az iskola csalt/szabályszerűtlenül viselkedett amiből anyagi károm fog keletkezni?

Figyelt kérdés

Kifejtem a konkrét problémámat:


OKJ-ra járok, havi 50.000Ft ösztöndíjat kapok mert 5-ös az átlagom.

Amióta digitális oktatás van azóta az van hogy reggel 8-kor van egy skype-os névsorolvasás majd kiadja a tanár a megoldandó feladatokat, tehát kb 8:10-re vége is van és mehet mindenki a dolgára.


Sajnos múlt pénteken csőtörés volt a házunkban ami miatt áramtalanítani is kellett, tehát nem tudtam 8:10-ig odaérni. Kb 8:30-kor megírtam az osztályfőnökömnek a dolgot de ő a szaktanárhoz irányított, szintén megírtam neki is, vissza sem írt de látta.


Beírt 7db igazolatlan órát, mert aznap 7 óra volt.

Még 1db-ot megértettem volna és le is sz.tam volna, de sajnos 6db-tól ugrik az ösztöndíj.


Igazgatót felhívtam, ő a titkárságra irányított, ők meg az osztályfőnökömhöz. Azóta beszéltem tegnap a szaktanárral, nem hajlandó kivenni az igazolatlanokat, sőt holnap félév zárás lesz így holnap után már nincs esélyem megmenteni az ügyet.


Még nem kaptam meg a januári ösztöndíjat, nem tudom ezt megkapom-e még (lehet igen) de akkor is júniusig 5x50.000Ft tehát 250.000Ft-tól bukok el.


Semmiféleképpen nem hagyom annyiba, szerintetek hova forduljak, mit tanácsoltok?


2021. jan. 19. 06:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Számlát hozzácsatoltam.


Annyi történt eddig ma, hogy osztályfőnök megígérte hogy beszél az igazgatóval hogy legalább a 7 órát javítsák ki a tényleges 30percre mert erről van bizonyíték hogy 8:30-kor már írtam neki és a szaktanárnak is.

(Mert ugye órát nem tart, csak 8:10-ig amíg névsort olvas)

2021. jan. 19. 13:30
 12/16 anonim ***** válasza:
Esetleg arról is, hogy a villanyt le kellett kapcsolni, mert erre még mondhatják, hogy jó, elhiszik, hogy csőtörés volt, de azt nem, hogy áramszünet is.
2021. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

De áljon meg a menet, 30percet késtem, 7órát írtak be. Ez számla és egyéb igazolás nélkül is okirathamisítás ahogy pár válasszal előbb mondták.


A villanyt azért kellett lekapcsolni mert vizes lett a fal a konnektornál és féltünk nehogy mégnagyob baj legyen, mi nyomtuk le amikor a vizet is elzártuk.


Most amúgy picit meg vagyok nyugodva amúgy mert osztályfőnök azt mondta még tegnap ha péntek délig nem veszi ki a tanár vagy írja át egyszerűen leigazolja nekem ő mert ez nem igazságos (sem nem törvényes...) és 250ezer forinttal játszik a másik tanár. A krétba ő is tud osztályfőnöki igazolást adni, mondta. Még szerencse hogy az osztályfőnököm ilyen normális.

2021. jan. 20. 03:20
 14/16 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te mondod, és mi megértjük, de nem bizonyíték. Vagy így van, vagy nem, lehet, hogy nem hiszik el, ezért kellene egy nyilatkozat, de ha az ofő megígérte, akkor jó.

Azért egy fegyelmi eljárást megérdemelne a tanár.

2021. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Megoldódott a dolog, eltűnt a 7 óra az enaplóból. Nem tudom még hogy ofő vagy az email hatotta-e meg mert most néztem nemrég, még nem beszéltem egyikőjükkel sem ma.
2021. jan. 20. 13:08
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
Örülök. További jó tanulást. És most már vigyázz a villanyvezetékre és a vízvezetékre! :D
2021. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!