Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kakas kukorékolás lehet...

Kakas kukorékolás lehet csendháborítás tárgya?

Figyelt kérdés
Én szeretnék venni tyúkokat de a szomszédom ahogy megtudta már elkezdett fenyegetni. Falu amúgy, nem Budapest belvárosába akarom, bár szerintem ott sem tiltja semmi törvény a tyúktartást.
2021. jan. 29. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nyugodtan tarthatod őket, márha nem a szomszéd ablaka alá teszed őket.
2021. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Valamiért nincs külön tiltva, akkor igen. A jegyző tud róla pontos felvilágosítást adni. Olyan a szomszédod, fel fog jelenteni és kimennek, mert kötelességük, de nem történik semmi. Állatok végett, a barátomnál már vagy ötször voltak kint önkormányzattól, de mivel nincs tiltva, nem történik semmi.
2021. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2021. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Csak a tufa prolit idegesítheti a kakas kukorékolása.
2021. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan, biztos nem kukorékolnak hangosabban, mint a harangozás, az meg már engedélyezett, így simán kukorékolhatnak vasárnap is.
2021. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Budapest belvárosába akarom, bár szerintem ott sem tiltja semmi törvény a tyúktartást."

De tiltja, nem lehet városokban haszonállatot tartani.


Ha a településeteken nincs ilyen rendelet, akkor tartható, kakas nélkül elég csendesek is.

2021. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

6

Nem igaz, 2012 óta semmilyen önkormányzati rendelet nem tilthatja meg haszonállatok tartását, még egyes városrészekben is csak a nagyüzemi tartást. Azaz, Bp. belvárosában is szabad tehenet tartani, FELTÉVE, hogy minden állattartásra vonatkozó jogszabályt betart az illető.

Kérdező: védőtávolságokat megszabhat a helyi önkormányzat, vagy a jegyző saját hatáskörben zavarónak minősítheti a közvetlenül a szomszéd ablaka alatt tartott állatot, de alapvetően minden jogod megvan tyúkot tartani. Meg kutyát is, ami azért gyakrabban ordít, mint a kakas.

Ki is akarod keltetni a tojásokat? Mert ha nem, akkor nincs szükséged kakasra, a tyúkok nélküle is pont annyit fognak tojni. A kakas meg úgyse tojna, legfeljebb görbét... És ha nincs kakas, máris nem veszel össze annyira a szomszédoddal.

2021. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
anonim....meg azt aki keményen dolgozik és a,szomszéd retkes kakasa hajnal kettőtől kezdve kukorékol tiz másodpecenként...ne minősitsd azt akinek nem vagy a helyében. én most fogok biróságra menni birtokvédelmet kértem a szomszéd állatkertje miatt...nehogy már mindent tűrnöm kelljen két éve...
2021. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8/8 Teljesen igazad van. Valakik nagyon félreértik az állattartást a másik szívatásával. Nem kellene prolizni azt , aki nem akar a belvárosban hajnali háromtól egy rakás japánkakas ordítására ébredni. Aki erre vágyik az menjen falura vagy tanyára és élvezze.

Sajnálom azt, aki nem tud megvenni a boltban 10 tojást és azt hiszi, hogy a tojáshoz kakas kell. Állattartási rendeletek már nincsenek, de birtokháborítás szabályai fennállnak. És nagy tévedés, hogy a saját hàzàban mindenki azt csinál amit akar. Én naponta hajnali háromkor megnyomom a szomszéd csengőjét akkor az is normális, nem?Azért van a csengő, ugye? A Fővárosi Törvényszék idén másodfokon már megtiltotta egy szadista baromnak a kakas tartását, nagyon helyesen.

2021. jún. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kakas többet és hangosabban zajong, mint a kutya.A kutya 80 db, a kakas 130 decibel. Hajnali 3 tól, egész nap, nonstop.

Az állattartási rendelet nem vált be, mert senki sem tart több haszonállatot falun, csak a városba bekóválygott suttyók szemétkednek és élnek vissza vele.

2021. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!