Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes e hogy a munkáltatom...

Törvényes e hogy a munkáltatom vagyonőrként hatodik hónapja munkaszerződés nélkül foglalkoztat? Bérelszámolási lapokat sem ad, arra hivatkozik nincs idejük a munkaszerződéssel foglalkozni.

Figyelt kérdés
Havi 240-260 órákat dolgozok egy áruházban vagyonőrként, napi 13 órát végig kell állni, pihenő két X 10 perc van. Gondoltam, hogy a munkaügyi ellenőrzésnek jelentem, de azt halottam, engem is nagyon megfognak büntetni.Mennyire igaz ez? A munkáltató aki alvállalkozó, törvényesen jár el a fenti ügyekben? Mit tehetek, hogy ne engem büntessenek meg?
2021. jan. 29. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Abszolút törvénytelen. Nem fizet utánad adót és TB-t. Ez majd a nyugdíjazásodnál ki fog bukni. De akkor is, ha, ne adja Isten,

beteg leszel, baleset ér, stb., és nem kapsz ingyenes ellátást,

mert nem fizeti utánad a TB-t.

Ha jelented, nem büntetnek meg, hiszen téged végig hitegetnek a szerződéssel, tehát te kérted a kezedbe a szerződést. De a havi

fizetés elszámolással hogy állnak? Csak a kezedbe nyomják a pénzt, aztán, jó napot?!

Ez nagyon sötét ügy. Akkor követsz el törvénytelenséget, ha nem jelented fel őket. Elvégre neked már most hátrányod származik belőled.

Czeglédy ellen hasonló ügyek miatt folyik az eljárás, cca 6,5 milliárdot síboltak el így.

Nem büntethetnek meg, mivel nem te vagy az elkövető, hanem a törvénytelenség elszenvedője, te szenvedsz hátrányt a fentiek miatt.

2021. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy törvényes, téged viszont nem fognak megbüntetni érte, mivel te szeretnéd és nem rajtad múlik, nem közös megegyezés alapján dolgozol feketén
2021. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Te is nagyon jól tudod hogy nem törvényesen vagy foglalkoztatva. Elfogadtad hogy szerződés nélkül, zsebbe kapod a pénzedet. Ha nem fogadtad volna el akkor munkába sem álltál volna szerződéskötés nélkül.

Az ügy nem sötét, teljesen tiszta, tevékenyen részt veszel egy csalásban. Adó és járulékcsalás, fekete foglalkoztatás stb.

Nem feljelenteni kellene a céget, egyszerűen nem kellett volna belemenned egy első pillanattól törvénytelen ügyletbe. Ne próbáld meg elhitetni, hogy fél évig nem tűnt fel neked hogy nem legálisan dolgozol!

2021. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy fiktív fiókot a fremmail-en és küldj onnan egy levelet.

Tök mindegy milyen nevet írsz a végére. Ha mindenkit feketén foglalkoztatnak akkor egy névvel több vagy kevesebb oly mindegy, hiszen senkiről sincs hivatalos nyilvántartásuk.

Aztán meglátod, hogy mennyire csókos a cég. Lehet, hogy ki sem jönnek ellenőrizni.

2021. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Olvastam, hogy Czeglédyk diákmunkásokkal csinálták ugyanezt, a végén még a pénzüket sem kapták meg. Diákok buktatták le őket.

2021. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szólj nekik, hogy ez így nem frankó, egy napon belül akarod a szerződést.

A feljelentgetés nekem kicsit rossz szájíz.

2021. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kapcsolatai lehetnek, ha meg meri tenni.
2021. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És te miért vagy annyira idióta, hogy ezt csinálod? Miközben ott a plázában, napi 8 órában, 3X annyiért lehetnél árufeltöltő is.
2021. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Felvételkor azt ígérte a munkáltató hogy három hónapig nem kell munkaszerződés mivel ez az idő az amikor mindegyik fél eltudja dönteni t hogy megfelelnek e egymás követelményeinek. Utalással történik a bér, de nem bérként van beírva, hanem tartozás díja és nem a munkáltató cég neve hanem egy ismeretlen női névtől kapom az utalásokat. Az alvállalkozó arra hivatkozik mindig, hogy semmilyen ellenőrzéstől nem kell félni, mert ez a cég a Pintér céghez közeli, ezért senki nem tud ellene ártani. Én beadtam a felmondásomat, de nem fogadja el, ( most kevesen vagyunk, még várjak, jó dolgozó vagyok ezért ragaszkodik a munkámhoz).
2021. jan. 30. 11:46
 10/13 anonim ***** válasza:

9.-re, a kérdezőnek.


Ha ezt beszopod, akkor megérdemled a sorsod.

2021. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!