Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vehet-e pályakezdésnél járó...

MIKLÓS18 kérdése:

Vehet-e pályakezdésnél járó fiatalnak saját akarata ellenére idős rokona ingatlant?

Figyelt kérdés
(A helyzet több éve "forró":Régóta azt, tervezem, hogy vállalkozó legyek. Van, egy, felmenőm aki "burzsuj". Nem vagyunk jóban.Szerinte nem olyan diploma kellett, volna nekem, amilyet szereztem, egyebek.Mindenben irányítani kíván,de én folyton elküldöm a... - ba. El akarta hajtani mellőlem partnerem is, amit nem sikerült. Most tőke kellene, amelyet kizárólag e rokonom tudna megadni, de folyton azt hajtogatja, hogy majd neki adom partneremnek, vagy eldrogozzuk, stb. Ha meg, nem akkor csődbe jutunk 3 hónap alatt vállalkozóként,stb. Most e rokonom azt vette fejébe, hogy a halála után nekem szánt örökségből vesz nevemre ingatlant, ajándékba.Csakhogy ezt nem fogadtuk el, de félő, hogy megteszi. Ezen összeghez e rokonom haláláig én nem férek hozzá legálisan. Mit tehetek én, és mit e rokonom? (Sajnos teljesen beszámítható, nem beteg súlyosan,de 80 elmúlt.)Muszály megvárni a halálát, ha nincs más lehetőség?Ha megveszi az ingatlant a nevemre, beperlhető ezért?

2021. jan. 30. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehet vagy ajándékozhat ingatlant neked az aláírásod nélkül.

Ezekhez az ügyletekhez adásvételi vagy ajándékozási szerződés kell, amit alá kell írnod.

Örökségként bármit rád hagyhat, amiről majd te dönthetsz, hogy elfogadod-e.


Nem tudom, milyen fokú a rokonság, de nem egyenesági rokon vagy testvér esetén mind az ajándékozás, mind az örökség illetékköteles.

2021. jan. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fæsz? Nem, nem perelhető be ajándékozásért.

És ha nem vagy kiskorú, akkor a nevedre sem vehet semmit

De nem is köteles neked pénzt adni

2021. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat foglalkozol vele. Keress pénzt, aztán nem fog érdekelni.
2021. jan. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

"Ezen összeghez e rokonom haláláig én nem férek hozzá legálisan. Mit tehetek én, és mit e rokonom?"


Nem kényszerítheted semmilyen módon, hogy adja ki az örökséged előre, sőt nem is kpteles semnit rádhagyni.

Ő vehet a pénzből a SAJÁT NEVÉRE, amit akar, és ha úgy dönt, akkor rád hagyhatja.

Beperelni nincs okod.

2021. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját pénzével azt csinál, amit akar. Ha berágatod, akkor majd jól a kutyamenhelyre hagyja a rád szánt összeget, te meg pisloghatsz.

Ha ingatlant vesz a nevedre, és te aláírod az adásvételit, onnantól már másnap eladhatod azt az ingatlant. (Kivéve, ha haszonélvezetet köt ki magának.)

2021. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat!
2022. jún. 2. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!