Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azzal sértek valami törvényt,...

Azzal sértek valami törvényt, ha saját házamban pucéran nyitok ajtót jehova tanúi előtt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
69%
Földi törvényeket nem.
2021. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
85%
Csak ha ki is mész közterületre, tehát ha elfutnak ne kergesd meg őket, mondjuk az alapból garázdaság lenne :D
2021. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
73%
Még oda is szarhatsz a padlóra az sem sért törvényt amíg nem jössz ki az utcára
2021. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
69%

Igen, bármit is állítanak mások. Az is sért törvényt ha a saját házadban leütsz valakit, ahogyan az is sért törvényt ha a saját házadban készítesz kábítószert stb. stb.

A cselekmény az ami törvénysértő, hogy egy idegen embernek mutogatod magadat meztelenül annak akarata ellenére. Sőt, ha a saját családtagodnak mutogatod magad így az is (házastársadat és anyádat kivéve). Te nyitsz ajtót meztelenül és nem a másik nyitja rád a házad ajtaját amikor te bent meztelenül vagy. Vagyis te szándékosan mutogatod magad annak akinek nem volt módja ezt megakadályozni előtte.

2021. jan. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
4es és ezt melyik törvény írja elő?Esetleg tudnád idézni?
2021. jan. 27. 20:01
 6/66 anonim ***** válasza:
31%
Saját házadban nyugodtan
2021. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
92%
Hogy a lakásodban a padlóra szarj? Esetleg a házirend, ha van.
2021. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 molnarmarcell21 ***** válasza:
57%
A saját lakásodban azt csinálsz "amit akarsz", de amint látható lesz közterületről is, akkor már nem. Tehát amint ajtót nyitsz vagy függöny nélkül kéjelegsz, fel lehet jelenteni.
2021. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
85%

haha.

hasonló nálam is volt vagy 15 éve mikor még panelban laktam és állandóan kopogtattak.

egyszer úgy voltam vele,hogy semmi dolgom,behívom őket.

az egyikük 60as nő volt,a másik 25 körüli csaj,aki 1 kis sminkkel egész vállalható lett volna.

behívtam őket,hellyel kínáltam,aztán elkezdtünk beszélgetni,majd kimentem a fürdőbe.

póló nélkül mentem vissza,amiért elnézést kértem,majd elővettem egy kis béjlízt a hűtőből,hogy megkínáljam őket...de felálltak és kérték,hogy engedjem ki őket...

2021. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
64%

Már mennyi hülye okoskodik, és még le is fikázzák #8-ast, aki jól válaszolt. A világ és a jog nem a ti romantikus elképzeléseitek alapján működik, idióták!


Igen, bűncselekményt követsz el, ha meztelenül nyitsz ajtót Jehova tanúinak. Ha ez a sok okostojás, akik egymást lapogatják a válaszaikért, felütné a Büntető Törvénykönyvet, akkor tudná is, miért:


Szeméremsértés

205. § (1) Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából tizennegyedik életévét be nem töltött személy előtt szeméremsértő magatartást tanúsít, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki mással szemben olyan szeméremsértő magatartást tanúsít, amely a sértett emberi méltóságát sérti.


Jelen esetben a (3) bekezdés valósul meg, mert sérted az emberi méltóságukat.


Mellékesen ez a törvényhely jól példázza, mennyire amatőr a magyar törvénykezés: az (1) bekezdés kiköti, hogy a bűncselekmény akkor valósul meg, ha nemi vágy felkeltése végett követik el, majd a (3) gyorsan hozzáteszi, hogy "de amúgy akkor is, ha nem". Nem lett volna ám egyszerűbb nem beleírni, hogy "a nemi vágy felkeltése céljából", dehogyis...


Ha az ügyész vért akar, még szexuális kényszerítést vagy zaklatást is rád varrhat. Garázdaságot pedig szinte biztos, hogy hozzácsapják, mert az mindenhez jár. Ha nincs priuszod, akkor is jó eséllyel nyersz egy felfüggesztett börtönbüntetést vagy egy súlyos, több százezer forintos pénzbüntetést.

2021. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!