Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel tényleg rágalmazást...

Ezzel tényleg rágalmazást követtem el? Milyen büntetést fogok kapni?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm összejött valakivel én meg elmondta neki hogy tudja-e hogy börtönviselt a srác. Nem tudta. Szétmentek.


Fel lettem vagy fel leszek jelentve rágalmazásért a srác részéről mert azt írta nekem hogy hiába igaz akkor sem lehet elmondani ilyet mert a törvény nem engedi.


Nem értek sokat a törvényekhez, megpróbáltam rákeresni, elvileg tényleg igaza van hogy akkor sem lehet elmondani ha igaz dolog mert találtam egy olyan cikket ami pont ezzel foglalkozik hogy itthon más a törvény mint a legtöbb európai országban.


Most ha nem csak a szája járt akkor mégis milyen büntetést fogok kapni?


2021. febr. 2. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyet nem fogsz kapni, kiröhögik a rendőrségen/bíróságon :D
2021. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Rágalmazás Btk. 226. §

(1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Amennyiben igazat állítottál, nem csorbítottad a becsületét, hiszen azt ő csorbította ki magának. Következésképpen minden oké. Amúgy meg jól tetted, a nőnek joga van tudni, hogy miféle fickóval áll össze.

2021. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is feljelentetzek rágalmazásért, két email miatt, ahol leírtam a feleségnek a dolgokat augusztusban kamu mailről. Igaz megbántam, de előtte nap fenyegetett meg az alak, meg amit előtte hetekig csinált velem.... Feljelentett becsületsértésért.


3 hónap múlva jött a rendőrség lefoglalni a gépemet, én bevallottam, hogy én írtam. Visszakerült a bírósághoz az ügy, innen 30 napja van magánindítvánnyal élni. Megtette. Kiírták a tárgyalást.... Egyébként kb. egy figyelmeztetés. Gondom ott is levél, Messenger van.


Az a szerencséd, hogy gondolom privát volt, ezzel nem lett kára. De a feleség, barátnő már más előtt van és rágalmazás...


Inkább maga az eljárás a megalázó, amit megcsinálnak veled miatta. Meg a legidiótábbak mennek ilyennel a bíróságra. Kb. odáig értünk, hogy nem mondhatsz senkiről semmit és el sem mondhatod a magadét, ha mondjuk zaklat valaki, mert téged vesznek elő.


Most utólagosan több eset volt, hogy mondjuk rám írt egy csaj, ismerem-e a barátját, aztán elmondtam neki mimdent... Ő is feljelenthetett volna ennyi erővel....

2021. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ez akkor is becsületsértés, tök mindegy, hogy igaz-e. Mert más előtt becsületcsorbítására alkalmas tényt állítottál eóla, ami vagy igaz, vagy nem. És itt igazából úgymond mivel magánvádas, az alakon múlik, akár tárgyalás is lehet.


Egyébként korábban én erről nem is hallottam, még fel nem jelentettek miatta. Mondom egy privát levél nem zaklatás.


Szóval kb. nem mondhatsz senkiről semmit, de leírni sem szabad, mert akkor meg bizonyítéka van. Ennyi erővel akkor engem már 100-szor elítélhettek volna...

2021. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!