Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig húzza még a bíróság a...

Meddig húzza még a bíróság a szabálysértési tárgyalásomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még tavasszal megbüntettek 150 ezer forintra a kijárási korlátozás megsértése címén. A meghallgatásom után sem változtattak a büntetésen, ezért tovább vittem az ügyet, azaz 8 napon belül fellebbeztem. Még csak ki sem írták a tárgyalást!


A történet: 2020 áprilisában este 22 és 23 óra között kint futottam. Akkor akkor hatályos rendelet szerint az egyéni sport BELESZÁMÍTOTT a kivételekbe. De az engem igazoltató 3 rendőr szerint este 10 után rohadtul nem életszerű, hogy az üres városban futkosok, biztos valami haveromnál voltam, vagy oda megyek, és így szabálysértést követtem el.. Este 9-ig dolgoztam aznap, és elegem volt!


Persze ezt nem fogadtam el, így feljelentettek. Kb rá 2 hétre kaptam meg a 150 ezres csekket.


Szóval ennyit arról, hogy tavasszal nem volt szigor. Két munkatársam azért kapott büntetést, mert még a korlátozás első hetében egy autóban jöttek munkába. Az volt a baj, hogy nem azonos háztartásból ültek egy kocsiban, de ők fejenként 10 ezerrel megúszták.


Kinek, milyen hasonló tapasztalatai vannak? Bezzeg a dudálós tüntetésen résztvevők már rég sorra kerültek...



2021. febr. 7. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

"De az engem igazoltató 3 rendőr szerint este 10 után rohadtul nem életszerű, hogy az üres városban futkosok"

Most ez komoly? Kb ezért az egész ország előtt kellene bocsánatot kérniük. Miért mikor kell futni mikor tele a város? Egész Európa ezeken fog röhögni.

2021. febr. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lusta, teszetosza magyarok csak 5-ig dolgozhatnak aztán el kell dobni a tollat, fúrót, téglát, fodrászollót, gyereket, és utána este 7-ig lehet csak edzeni... És ezeket a teszetosza ingyenélőket tartjuk el az adónkból.
2021. febr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez piszlicsáré ügy nekik, csinálj médiahisztit, akkor észbe kapnak.


Másrészt ez az alkotmányos jogaink durva korlátozása, és csodálkozok, hogy az ellenzéki térfélen ezt még senki sem pendítette meg. Most ugye törvényileg 5-150 ezer forintos bünti jár az esti futásért.

2021. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Franciáknál 18:00-06:00-ig van a kijárási tilalom, és ott sem lehet futni. Hozzájuk képest mi még örülhetünk.
2021. febr. 9. 07:59
 5/6 A kérdező kommentje:
De tavasszal nálunk ez nem volt tiltva... Szóval én biztos vagyok benne, hogy eltörlik a büntimet, de a több mint fél évig tartó hercehurca nagyon nem vicces már.
2021. febr. 9. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Franciák pár hete nem futhatnak este, mi meg több mint 3 hónapja. Különbség.
2021. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!