Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki kifejleszt egy...

Ha valaki kifejleszt egy számítógépes vírust és publikálja a forráskódját az magában már bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Tehát ő nem árt senkinek közvetlenül, hanem az ő vírusát felhasználva esetleg valaki árthat másnak.


Amúgy csak érdekel a téma, nem fejlesztettem ki semmit és nem is tudnék :)


2021. febr. 11. 08:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez a jogszabály alapján (leírom hozzászólásba)
Igen, de csak tipp
Nem
10 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem tudja mit jelent a forráskód akkor kb úgy gondoljon rá mint egy tervrajzra. Azt felhasználva lehet elkészíteni a produktumot.
2021. febr. 11. 08:47
 2/11 A kérdező kommentje:
Húha gondoltam hogy jó ötlet a tippes választ is betenni hogy ne legyen nagyon belerondítva a szavazásba, hisz eddig csak arra ment :D
2021. febr. 11. 09:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csinálok egy kalapácsot, amivel a szomszéd agyonüti a harmadik szomszédját, akkor ki a hibás?

Nyilván aki ütött vele, nem pedig aki készítette.

2021. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nahát én is erre gondoltam, de látod a szavazás eredményét.
2021. febr. 11. 10:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze lehet mondani ha nem lett volna kalapács akkor nem lett volna bűncselekmény se. Bár ki tudja? Szerezhet mástól is kalapácsot.
2021. febr. 11. 10:21
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Bűncselekménynek minősül. Például ha valaki ezáltal üzleti titkot megismerése céljából követ el bűncselekményt: számítástechnikai programot készít, átad, hozzáférhetővé tesz, megszerez, vagy forgalomba hoz vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. évi C. törvény 422-424.§

2021. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez egy picit olyan nesze semmi fogd meg jól mert nem lehet 1:1-ben ráhúzni, gondolom egy ilyen ügyben a bíróság is úgy döntene hogy kinek van jobb ügyvédje aki kimagyarázza vagy belemagyarázza :D


De azért durva hogy létezik ilyen törvény. Köszi a választ.

2021. febr. 11. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Kalapácsos nem jó példa, mivel az használati eszköz, van legális használati módja pl. szögbeverés, ajtótámasz.

Vírus pedig csak egyféleképpen használható, tehát a tervezése eleve ártásra irányult, mint pl. egy vegyi vagy biológiai fegyveré.

2021. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Lehet kutatás-fejlesztés de akár tesztelés célú is... :D
2021. febr. 12. 09:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak nézőpont kérdése. A vegyifegyvert is lehet rovarölőnek nevezni. Nem kell messzire menni, erre a való életben is van példa.
2021. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!