Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem alkalmazzák a...

Miért nem alkalmazzák a halálbüntetést egyértelmű esetekben?

Figyelt kérdés
Például egy merénylő kiolt több életet szándékosan, akkor azt miért etetik-itatják évtizedekig az adófizetők pénzén, számolva azzal a veszéllyel, hogy esetleg még ki is szabadul?
2021. febr. 19. 06:13
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy a büntetés végrehajtás feladata nem a megtorlás, hanem megvédeni a társadalmat a bűnözőktől.

Erre tökéletesen alkalmas az, hogy bezárjuk az adott illetőt élete végéig, persze normális körülmények közt, ahol már nem lesz lehetősége pattogni.


Mondhatjuk azt, hogy jó, de mi a francért kell eltartani? Az egy jó megoldás (és hasznos) lenne, ha dolgozna. De a börtön egyébként felfogható a normális emberek részéről úgy is, mint egy szolgáltatás, amiért fizetünk. A szolgáltatás pedig arról szól, hogy a veszélyes elemeket tartsák tőlünk távol.


Aztán ott az elkövető családja, akik a legtöbbször ártatlan elszenvedői az egésznek. Ha kivégezzük, akkor nekik ártunk, jobban, mintha börtönben lenne és látogatható volna. Értem én, hogy "bezzeg az áldozat családja már nem láthatja a szerettét", de itt ÁRTATLAN családtagokról van szó. Nekik miért okozzunk több fájdalmat? Semmi értelme.


Aztán, ahogy korábban is írta valaki, nincs jogban olyan, hogy "biztosan bűnös". Meg kell hagyni a lehetőséget, hogy ha egyszer kiderül az ártatlanság, kiengedhessük. (Manapság is előfordul ilyen)


A halálbüntetés a hatalom kezében is egy eszköz eltüntetni a nem kívánt elemeket, ezt sem szabad soha elfelejteni.


Bezárva lenni életed végéig és tudni, hogy soha nem jössz ki onnan élve amúgy is nagyobb büntetés, mint meghalni, életösztön ide vagy oda. Egyszer úgyis mind meghalunk.

2021. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
27%

"Pont ezért bűnözők, okoska. Te semmivel sem lennél különb ha te is ugyanúgy elkezdenél emberéleteket kioltani."


Már hogy ne lennék különb, jógyerek! A halálbüntetés lényege, hogy megvédje a társadalmat az antiszocális elemtől, elrettentő példával szolgáljon a potenciális bűnözők számára, elégtételt nyújtson a hozzátartozóknak és természetesen levegye a terhet az adófizetőkről, hogy eltartsák. Egyszerű, biztos módszer, amellyel jobbá tehetnénk a nemzetünket.



Tessék, íme egy példa:

[link]


Ezeket egyszerűen NEM ÉRDEMLIK MEG AZ ÉLETET!

Ezek NEM EMBEREK!


Ezek egy félresikerült emberi formát öltött paraziták, mocskok, szennyek. Ezek a társadalom rákfenéi, akiket ki kellene irtani ugyanolyan halállal, mint amiben ők részesítették az áldozatot.


Szerinted ezek valaha megjavulnak? Én egy egeret nem ütnék agyon szívesen, ezek meg örömüket lelki egy másik ember KÍNZÁSÁBAN és FÁJDALMÁBAN.

Érted!? Ezek nyugodtan tudnak aludni, miután:

- Csicskáztatták, többször is brutálisan megverték, és rendszeresen megalázták,

VOLT, HOGY A FELMOSÓVÖDÖRBŐL KELLETT INNIA, UTÁNA PEDIG CSIKKEKET KELLETT ENNIE.

SZÉTSZAGGATOTT RONGYOKKAL TÖMTÉK BE A SZÁJÁT, KIKÖTÖZTÉK, MAJD FELVÁLTVA UGRÁLTAK A HÁTÁN, MEGVERTÉK ÉS ÁJULÁSIG FOJTOGATTÁK.

KÉSŐBB A FELMOSÓRONGY VASTAG SZÁLAIT ETETTÉK MEG VELE, MAJD A MOSDÓBAN, AHOL AZ ŐRÖK NEM LÁTTÁK, ÖSSZEVERTÉK.

A sebei folyamatosan véreztek, ezért egy öngyújtóval kiégették ezeket, a vért pedig rongyokkal felitatták a földről, majd kidobták az ablakon. Másnap reggel a rabok arra ébredtek, hogy

A MEGKÍNZOTT FÉRFI A SAJÁT HÁNYÁSÁBAN FEKSZIK ÉS HÖRÖG.


Ezekre szavakat nem találok! Ezek olyan mértékű selejtek, akiket nem hogy halálbüntetéssel, hanem KÍNHALÁLLAL kellene büntetni!


Vegyétek már észre, hogy nincs más megoldás az ilyenek ellen, kizárólag a vasszigorral történő megtorlás! Halál rájuk, pusztuljanak!

2021. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
61%

"Már hogy ne lennék különb, jógyerek!"

A kommented folytatása ékes bizonyítéka az állításomnak.

2021. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
#32 Nekem a sztoriban sokkal elrettentőbb az, hogy ezt egy börtönben meg lehet tenni, ahol elvileg figyelnek rájuk...
2021. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
36%

Ha neked a kommentem alapján csak ennyi mondanivalód van, akkor reménytelen és menthetetlen vagy. Az a hozzáállás, amit te képviselsz, az már számtalan emberéletet követelt. Sajnos ez a hozzáállás az, ami miatt mi magyarok ki fogunk halni pár évtizeden belül.


De azért bízok benne, hogy a te hozzáállásodat vallók lesznek az áldozatok, akiket a halálbüntetés ellenzése miatt kiszabadult bűnözők tesznek el láb alól!

2021. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Ez az, ami engem is bosszant, hogy az életfogytiglan még nem garancia, hogy élete végéig ott is marad. 1. Változik a törvény és kieresztik. 2. Elnöki kegyelmet kap. 3. Anarchikus állapotok során kiszabadul. 4. Megszökik.
2021. febr. 19. 10:55
 37/41 anonim ***** válasza:
Értem. Szóval neked mindegy, csak halljon meg. Gondolom a nyilvános kivégzéseket is hiányolod.
2021. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
#37 Nem hiányolom, de nem örülnék, ha egy kiszabadult gyilkos kinyírna bárkit is. A halni szót egy l-lel írják.
2021. febr. 19. 11:50
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

A 23/1990 (X. 31.) AB határozat alkotmányellenesnek találta a halálbüntetést.


[link]

2021. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Ha valakit halálra ítélnek, akkor az általad felsorolt dolgok ugyanúgy megtörténhetnek, mivel az ítélet után még jó sokáig börtönben van az ember.

Mondhatnád erre, hogy akkor végezzük ki rögtön az ítélet után vagy 1-2 héttel utána, de hát...na...az ember látja ezzel kapcsolatban a problémát.

2021. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!