Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kártérítés és sérelemdíj...

Kártérítés és sérelemdíj igénylése, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van egy ügyem.


Lényege, hogy vállalkozó akivel szemben csalás és megtévesztés a vád és minden bizonyíték ellene szól.


Viszont azon kattogok, hogy az anyagi kártérítés+ a sérelemdíjat( mennyit "illik" kérni) de ha a vállakozó nyílván nem fogja azt mondani, hogy " oké itt az 5 millió kártérítés"


Ilyenkor mi van? Ki fizeti akkor ki? Mert hiába megy börtönbe nekem attól a károm megmaradt.


Hogy megy ez ilyenkor?


Ügyvéd peren kívül indította az ügyet azt mondta ha nincs megegyezés akkor automatikusan megy bíróságra.



#ügyvéd #kártérítés #Peren kívüli #Sérelmdíj
2021. febr. 24. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyit "illik" kérni, amennyi jogos :) tehát amennyi kárt valóban okozott neked, akár áttételesen is.

Egyszer le kell ülni és részletesen végiggondolni. (Sok pénz volt nála amit nem tudtál használni -> késedelmi kamat, megakadt a vállalkozásod a termelésben, nem tudtál beköltözni a lakásodba 2 hónappal tovább kellett albérletben maradni, kontár módon szervizelte az autód több alkatrész elromlott stb. ez mind lehet indok kártérítésre)

2021. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezeket értem. A sérelmidíj részére gondoltam jobban, ugye ezek nem mérhetőek pénzben.


Konkrétan: nincs melegvíz 3 hónapja, szerelő nem jön ki mert feketelistás a kazán mert vmi engedélyt ő nem adott le. Így romlott az êletminőségem.


Magyarul az, hogy én melegítem fazékba a vizet meg lavorba fürdök( bocsánat de mint egy ócska c...) ez pénzben mennyi? :)

2021. febr. 25. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!