Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Karantén-váláshoz néhány kérdés?

Karantén-váláshoz néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van:

1. hogyan lehet a jelen helyzetben válni, mi a menet személyes ügyintézés híján?

2. ha ügyvédet fogadok, elválhatok-e úgy, hogy nem jelenek meg a tárgyaláson, hanem az ügyvéd képvisel? (Akár normál helyzetben is, nemcsak most.)

3. 25 év után a vagyonmegosztásnál figyelembe vehető-e az, hogy én mindig kétszer annyit keresetem, mint a párom? Volt-e, akinek sikerült nem 50/50-ben kiszállni egy kapcsolatból.

(Kiegészítés: a párom alkoholbetegsége miatt szeretnék válni és ő most a fejébe vette, hogy anyagilag lenyúz engem. Én ezt nem tartom jogosnak, mivel a 18-at betöltött gyerekek továbbra is velem élnek majd.)

Köszönöm a válaszokat :)



2021. márc. 16. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez a kérdés nem kamu, hanem komoly, akkor keress egy válóperes ügyvédet és nem a trolloktól próbálj meg tanácsot kérni.
2021. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

1.

Az ügyvédnél maszkban, távolságot tartva megjelenhetsz, aztán a beadványt ő intézi.

2.

Igen

3.

Sajnos nem. Ha a párod egy fillért nem keresett volna, egy percet nem dolgozott volna, akkor is a házasság alatt szerzett vagyon közös vagyon.

Ez alól kivétel a magánvagyon, azaz az örökség, személyes ajándék, házasságkötés előtt szerzett ingó és ingatlan.

2021. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Én biztos nem itt érdeklődnék, hanem a konkrét adatokat az ügyvéd elé tárva - neki jogszabályokban foglalt titoktartási kötelezettsége van, nekünk semmi ilyenünk nincs - mérlegeltetném a lehetőségeket.

Van-e még kiskorú gyermek? (Elvileg 25 év után nem lehet, de ha mondjuk kései a gyermek, lehet akár még gyermek, vagy kisgyermek korú is, láttunk már ilyet... nem lenne egyedi, max. ritka)

2021. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs házassági szerződés, akkor bizony 50-50. Nálunk is a ház nagy részét én fizettem ki, ha válnék akkor is járna neki az 50%.


A 18-at betöltött gyerek senkit nem érdekel, ha már nem nappali tagozatos. Ha igen, akkor tudtommal tartás megy.

2021. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3: írja, hogy 18-at betöltötte.
2021. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyerek egyetemista nappalin. Az ügyvédet szerettem volna kihagyni, mert ha mindenképp jár az 50%, gyerekelhelyezés pedig nincs, akkor sok vitás kérdésünk nem is lesz. Nyilván én kifizetem a páromat. Egyedül el tudok most indulni a bíróságra? (Máskor úgy tudom, hogy panasznapon kell elindítani az ilyesmit.)
2021. márc. 16. 09:39
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

Karantén válás 🤣🤣🤣🤣


Nincs karantén fogjátok már fel...

2021. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amíg a veszélyhelyzet, maszkhordási kötelezettség, teljes-totális rendezvénytilalom van, amíg az iskolai oktatás ÉS a számonkérések IS online történik, nos, addig én vagy nem válnék (külön költözni bármikor lehet), aztán ha túlvan a világ ezen a rémálmon, és megnyílik minden (a bíróságok, az iskolák,a színházak, a mozik,az éttermek, a kávézók, a cukrászdák - utóbbiak NEM elvitelre, hanem helyben fogyasztásra), ÉS be vagy oltva, akkor utána lehet bíróságra menni és akár leperelni róla az alsónadrágot is
2021. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert az csak úgy megy, hogy leperelek mindent, jogalap nélkül, csakmer repedés van a lábam közt. 🤣🤣🤣
2021. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, igyekeztem intelligens vizeken evezni a témával.

9 anonim: csak remélni tudom, hogy nincs párod és a büdös életben nem is lesz (vagy legalábbis nem repedt!) ezzel a hozzáállással. Amúgy meg "csakmer" :DDDD

2021. márc. 17. 10:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!