Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz azzal, hogy...

Egyetértesz azzal, hogy ötezer forint miatt rendőrségi feljelentést tesz valaki?

Figyelt kérdés

Törvényileg nincs határ, de a multkor egy oktatási központba egy takarítónői öltözőbe besurrantak és a pénztárcájából pénzt loptak, de nem sokat, csak ötezer forint volt benne, tehát annyit vittek el, a kár ötezer forint. Van kamerafelvétel, hogy ki követte el.


Viszont, oké, hogy van kamera, egyetértesz azzal, hogy vacak ötezer forintért valaki bemegy a rendőrségre feljelentést tenni, csak azért járkál?



2021. márc. 28. 22:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Van, akinek az is sok pénz.
2021. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként nem lett elszámoltatva a tolvaj (értsd. úgy, hogyha pl. kollega volt, akkor kirúgták, vagy egyéb), akkor egyetértek. Az, hogy csak 5 ezer forintról van most szó az színtiszta szerencse, több lett volna ott, többet loptak volna el.


Az már más kérdés, hogy én nem csinálnám ezt, de az én vagyok, beárazom az időmet. De tudom tisztelni azt, aki veszi a fáradtságot és szépen végigmegy a törvényesség folyamatán az igazáért.

2021. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott hogy vacak ötezer forint, tanuld meg megbecsülni azt amiért valaki megdolgozott.


Másrészt meg főleg hogy felvétel is van, van értelme igen, mert talán a következőt már nem követi el ha elkapják...

2021. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert ha nem teszi, legközelebb is bemenne. És heti vagy havi szinten nem akar szponzorálni egy tolvajt.

De úgy említed ezt a pénzt "vacak ötezer forint", mintha te lennél a tolvaj. Tévedek? Ha nem te vagy a tolvaj, adj a takarítónőnek ötezer forintot azzal, hogy neked ez csak vacak ötezer forint, ne töltse az idejét a rendőrségen. Na, így is vacak ötezer forintnak neveznéd? Vagy csak addig, amíg másnak lett ennyivel kevesebb?

2021. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Van, aki akkor is feljelentést tesz, ha nincs kamera, nem lehet bizonyítani.

Nade ott van ujjnyomat és dns törlet a pénztárcán, úgyhogy akkor is érdemes.

2021. márc. 28. 22:39
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
100% egyetértek. A tolvajnak a visszatartó erő a lebukástól való félelem. Legközelebb talán meggondolja magát. Talán! Jó lenne, ha nem szokna rá a lopkodásra, talán elkerülheti a börtönt is.
2021. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Jogában állt a feljelentőnek. Amúgy én is feljelentést tettem volna, lehet "csak" öt ezer Ft (3 napi ebédem ára egyébként), de az elv a lényeg. A boltokban, üzletekben sem véletlenül tesznek feljelentést értékhatártól függetlenül - visszatartó erőt jelentsen. Nem a tolvajon múlott hogy 5 ropit emelt el, ha több lett volna a brikfóban akkor többet lop. A szarka addig jár lopni amiért mások dolgoztak meg amíg fülön nem csípik. Speciel én sem azért melózok a tolvaj zsírja hízzon tőle.
2021. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Feljelentest 2 forintert is tehet valaki ... az egy masik dolog, hogy senki nem fog komolyan foglalkozni a problemajaval.
2021. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem akarnak majd foglalkozni az illetovel ugy is azt mondjak: "tehet feljelentest, de elobb fizessen be 10000Ft illeteket" :)))
2021. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Levike!
2021. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!