Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem bűncselekmény az LMBTQ+-fóbia, homofóbia, transzfóbia stb., úgy mint a nyugati országokban?

Figyelt kérdés
A magyar törvények nem védik az LMBTTQQIAAP+ kisebbségeket. Például nem csukhatnak le vagy nem vethetnek rám ki pénzbírságot, se semmilyen büntetést, azért mert mondjuk megjegyzést teszek valakinek az ilyen hovatartozására. Ha elégetek egy LMBTTQQIAAP+ zászlót, nem büntethetnek meg. Ha tüntetek a Pride ellen, azért sem büntethetnek meg a rendőrök. Ez miért van?? Például a Benelux államokban vagy Franciaországban és sok másik nyugati országban egy ilyenért simán kaphatnék nagyon súlyos büntetéseket.

2021. ápr. 18. 19:42
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
65%

Skacok. Ezt inkább le sem reagálom.... A felhasználó neve: Andrista191


Ő:Én normális vagyok. Haszid, ortodox zsidó vagyok, a vallásom szigorúan tiltja az ilyen mocsadékok elfogadását. A Tanakh és a Tóra is világosan fogalmaz a kérdésben, amit maga Jehova írt és Ő szolgáltatott ki Mózesnek. Fasiszta zsidó vagyok, lehet hogy nem a konzervativizmus, hanem pont a modern libsik miatt lépek majd le Izraelbe, amilyen hamar csak tudok.

Még túlságosan nagy tér is van hagyva a modern libsi gondolkodóknak. El kellene őket hallgattatni, a családellenes, normalitást kritizáló propagandájukkal együtt! Bár ez nem az én hazám, úgyhogy...


Én:* Ahogy szándékozod, de akkor te is ugyanennyire támadható vagy mások által. Legyen bármi apró csekélységről szó. Ugye tudod?

*

Ő:* * De jogom van hozzá! Szólásszabadság! Ahhoz nincs jogom, hogy megverjem miatta, de ahhoz hogy tegyek rá egy megjegyzést, igenis jogom van!!!

* *

Én:* * * Szerintem amíg számodra nincs negatív hárányod belőle, sőt poziziv számodra mert a logika szerint így több csaj marad neked. Akkor szerintem addig nincs jogod a negatív diszkriminációhoz. Simán meglehet a magad véleménye, de mivel mind kultúráltak vagyunk, így én se és te sem szólhatsz be valakinek mert például furán néz ki a haja vagy furán öltözködik.

* * *

* * *

Ő:* * * * Fúj de undorító... Mit értesz te??!! Nekem senki ne fogja be hátulról a szám! Jogom van a homofóbiához is, ha úgy gondolom. NEKED nincs jogod nekem ezt megszabni.

2021. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
76%
A 2es válaszom alapján írt rám.
2021. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Köszi! :-) Semmi szégyellnivalóm nincsen, úgyhogy megoszthatod. Amúgy Avraham az új nevem, mozgalmi körökben pedig "New Yair"-ként szoktam bemutatkozni, úgyhogy kérlek úgy szólíts!
2021. ápr. 19. 10:18
 14/52 anonim ***** válasza:
52%
Ironikis hogy max 1 zsidó felmenőd lehet az is valami elfelejtett mellékágon ami talán sosem volt és már is vallod a héber vallást, aztán egy a gyülöleted alapja:) grat.
2021. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

"Én vagyok az Úr! Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az. Semmiféle állattal ne közösülj, mert tisztátalanná teszed magad vele. És asszony se álljon meg állat előtt, hogy párosodjék vele. Förtelem az. Ne tegyétek magatokat ezek közül semmivel se tisztátalanná! Mert azok a népek tették magukat mindezekkel tisztátalanná, amelyeket kiűzök előletek. Így vált tisztátalanná az a föld. Ezért majd számon kérem rajta a bűnét, és ki fogja hányni lakosait az a föld. Ti azonban tartsátok meg rendelkezéseimet és törvényeimet! Ne kövessetek el egyet sem ezek közül az utálatosságok közül, se a közületek való, se a köztetek tartózkodó jövevény."


"És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok."


Nem kell nekem beszélne... A Tanakh és a Tóratekercsek beszélnek helyettem is ezekről a nem egészséges emberekről.

2021. ápr. 19. 10:29
 16/52 A kérdező kommentje:
Az Örökkévaló szavait követem. Amúgy az anyukám zsidó (bár az apukám is, de az ortodox vallásjog szerint, ez majdhogynem mindegy).
2021. ápr. 19. 10:34
 17/52 anonim ***** válasza:
68%
Jehovát megemlíteni a válaszodba... Inkább egy félrecsuszott jehovista vagy, nem zsidó.
2021. ápr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Az Örökkévalót meg szabad említeni, például vallási okok miatt, csak feleslegesen, illetve a felesleges esküdözés céljából szigorúan tilos. Inkább művelődj a judaizmus témakörében!
2021. ápr. 19. 10:47
 19/52 anonim ***** válasza:
Eredetileg jahveként van számon tartva a héber vallásba és nem jehovaként:)
2021. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Magyarul így írjuk, Jehova ugyanazt jelenti. Egyébként akkor már te sem jól írtad, ugyanis nem használunk benne magánhangzókat, van a végén egy H betű és az összes betű nagybetű.
2021. ápr. 19. 11:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!