Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem bűncselekmény az LMBTQ+-fóbia, homofóbia, transzfóbia stb., úgy mint a nyugati országokban?

Figyelt kérdés
A magyar törvények nem védik az LMBTTQQIAAP+ kisebbségeket. Például nem csukhatnak le vagy nem vethetnek rám ki pénzbírságot, se semmilyen büntetést, azért mert mondjuk megjegyzést teszek valakinek az ilyen hovatartozására. Ha elégetek egy LMBTTQQIAAP+ zászlót, nem büntethetnek meg. Ha tüntetek a Pride ellen, azért sem büntethetnek meg a rendőrök. Ez miért van?? Például a Benelux államokban vagy Franciaországban és sok másik nyugati országban egy ilyenért simán kaphatnék nagyon súlyos büntetéseket.

2021. ápr. 18. 19:42
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Egyébként a héber névből ered, amit szintén így írunk.
2021. ápr. 19. 11:07
 22/52 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg te hagyományokat követő zsidó vagy, annyira hogy héberül is írtál nekemxd Akkor nem a héber változatot kellene írnod mindig?:)
2021. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Miért írnék ide héberül, ha úgysem érted?? :-D

פה:יהוה

2021. ápr. 19. 15:13
 24/52 anonim ***** válasza:
Fonetikusan a nevet :/
2021. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Betűzve: jod (י), heh (ה), vav (ו), heh (ה).
2021. ápr. 19. 18:53
 26/52 A kérdező kommentje:
A héberben nem írunk magánhangzókat, viszont vannak szabályok arra, hogy mikor milyen betűt kell használni. Tehát JHVH latin betűkkel, amit "Jáhveh"-nek ejtünk.
2021. ápr. 19. 18:56
 27/52 anonim ***** válasza:
23%
Az LMbtq egy vallás. Ugyanolyan jogok vonatkoznak rá is. Ha elégetsz egy feszületet, akkor sem lesz semmi bajod, akkor mi a gondod ember vagy leány?
2021. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
Én zsidó vagyok, de felháborítana, ha feszületet égetnének, pont úgy mintha a nemzetem lobogóját/a vallásom jelképeit (menóra, kipa, Dávid-csillag stb.) gyaláznák, de az LMBTTQQIAAP+ deviancia nem egy vallás, hanem egy politikai ideológia és igenis jogom van elégetni a zászlajukat.
2021. ápr. 20. 11:57
 29/52 A kérdező kommentje:
Megjegyzem sértettnek érezném magam akkor is, mert az apai nagypapám keresztény és magyar volt, akit nagyon szerettem.
2021. ápr. 20. 11:58
 30/52 anonim ***** válasza:
28as. Ha zsidó vagy te ostoba... akkor miért lennél sértett ha keresztet égetnek? Zsidóknak nem jelkép, csak egy kivégzési forma.
2021. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!