Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanár diák kapcsolatra milyen...

Tanár diák kapcsolatra milyen jogszabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

1.Értem én ezt most törvény, rendelet, házirend vagy pontosan mit ír le a büntető jog?


2.etikailag mennyire 0 hogy én a középiskolás tanárnőmbe vagyok szerelmes (37)?


Bármi ilyen dologgal kapcsolatos dolog érdekel


16/F



2021. máj. 22. 07:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1, "4) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


2, Nem igazan értem mit akar jelenteni az "etikailag mennyire 0"... Te lehetsz szerelmes simán, a te dolgod. Ő is lehet, az meg az ő dolga. Ami a törvény dolga, az az, ha valamelyikőtök cselekszik is. Az o oldaláról tilos kezdeményezni, ha meg te kezdeményezel, tilos fogadni.

2021. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem kavarhatsz a Piri nénivel, PONT.
2021. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

Ismerek olyanokat, akiknél ez életen át tartó lett, házassággal, gyerekekkel végződő, egy rövidebb ideig a COVID-19 miatt kontinenseken (USA vs. Európa, Magyarország) átívelő hatalmas, mindent felperzselő, nagybetűs SZERELEM lett.


Várd meg amíg végzel, utána azt csináltok, amit csak akartok.Pont. Onnantól a világon senkinek semmi köze hozzá, még a szüleidnek sem, ha eltartod magad. Pont.

2021. máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Etikailag teljesen rendben van, hogy szerelmes vagy a tanárnődbe, életkori sajátosság. Amíg ez megmarad a fantázia szintjén, addig senkinek semmi köze hozzá, és aki megtudja, az is csak mosolyogni fog rajta.

Amíg viszont oda jársz, tilos kapcsolatot létesítenetek, vagy ha mégis, akkor ő fogja megütni a bokáját. Ennek amúgy is rettentő kicsi a valószínűsége. :)

Arra is vigyáznod kell, hogy a szerelmed ne menjen át zaklatásba, ne írkálj neki, ne menj a házához, ilyenek. Ezért ő jelenthetne fel téged.

2021. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Óó szerintem nagyon sok középiskolás fiú mesélhetne arról, hogy voltak tanárnők, akikbe ha nem is szerelmesek voltak, de azért dugták volna őket :D


Fel is jöttek a kellemes középiskolás emlékeim haha

2021. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahh ne is mondd #5. Volt hogy úgy állt lomposom angolórán a tanárnőra hogy a távlához nem tudtam kimenni :D
2021. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4. Egy kérdés? Mi minősülne zaklatásnak ha többször köszönök neki vagy éppen össze írom hogy hol vannak órái hogy szembe fussak vele mindig a folyosón, vagy írok neki messengeren/meg próbálok közelebb lenni hozzá, akkor ez így nincs rendben ? Vagy ez hogy van ?
2021. máj. 22. 10:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Nem vagyok jogász, csak a véleményemet tudom leírni.

Az iskolában sokszori "véletlen" összefutás még biztos, hogy nem büntetőjogi kategória. Lehet neki emberileg kellemetlen, és ezért magadat is kínos helyzetbe hozhatod vele, de ez még nem büntetendő, és egy pedagógusnak ennyit még kell tudnia kezelni.

A Messengeren írogatás nagyon kényes dolog egy tanár-diák kapcsolatban. Nem tudom, miket írsz neki, de észre kell venned, hogy hol van a határ. Az biztos, hogy egy ponton túl idegesítő. Ha szexuális tartalmú vagy nyomulós dolgogat írsz, az már akár büntetendő is lehet, mint ahogy az is, ha nyomatékosan megkér, hogy hagyd békén, de te ennek ellenére folytatod a közeledést.

2021. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igazából szexuális dolgokról nem nagyon beszélek vele, inkább egy kicsit udvarolok neki és igazából meg aranyos is szokott lenni.


Kérdeztem hogy zavarja-e az egész mondta hogy nem igazán es hogy nem kellemetlen nemi de akkor se tudom eldönteni mert néha meg úgy érzem hogy a háta közepére se kívánna se sehova a maga életébe

2021. máj. 22. 11:56
 10/23 anettbp ***** válasza:
48%
A szerelem nem büntetőjogi kategória.:)
2021. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!