Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esélyem visszakapni a...

Van esélyem visszakapni a pénzem ha előreutaltam és atvertek?

Figyelt kérdés

Facebook marketplacerol rendeltem egy hangszórót 35 ezerért, előre utaltam és nem jött meg a csomag már 1 hete.. És az ember azóta törölte magát Facebookrol, viszont az is elkepzelheto hogy egy kamu profil volt.

Szóval amit feltudnek ellene használni az a beszélgetésünk(írásban írja hogy küldi - > bizonyitek), illetve a számlaszáma.


Ha feljelentést teszek a rendőrségen kitudjak nyomozni hogy ki volt, illetve visszakapom a pénzem?


2021. máj. 28. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon kevés rá az esély. Főleg hogy nem haladja meg az 50 ezer Forintot.
2021. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, ha több károsult is van (több mint valószínű) akkor a kárérték összeadódik és üzletszerűen elkövetett csalásnak minősül. A rendőrség ki fogja kérni az adatokat az Fb-től amiből esetleg beazonosítható az elkövető (telefonszám, IP stb.), illetve az utalás helye (számlatulajdonos) is konkrét személyhez köthető. Hogy visszakapod-e nem tudni... (kicsi rá az esély), viszont érdemes feljelenteni, mert addig garázdálkodik amíg be nem bukik.
2021. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
1 vagyok.Csak az igazat írtam te szerencsétlen.Ha valaki ilyen hülye,hogy előreutal,akkor az meg is érdemli.
2021. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
3as ostoba f..sz vagy simán. 10ezer felett foglalkoznak az esettel.
2021. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Tízezer? Ez milyen jogszabályban van lefektetve?
2021. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Bocsánat 5ös. Tényleg szarult írtam, de tényleg nem kezdenek vele semmit!

[link]

2021. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

2/6


Azért ez a rendőrség kikéri a facebooktól az Ip-t dolog egyrészt nem meg olyan könnyen, mint ahogy azt valamiért gondolják sokan.


Másrészt egy IP címet akármilyen hülye el tud rejteni 2021-ben 5 perc alatt. Harmadrészt telo szám nem kell hozzá.


Persze lehet feljelentgetni, de ebből semmi sem lesz. Mondjuk így 2021 közepén illene eljutni arra a szintre is szerintem a felhasználóknak, hogy marketplaces hirdetések után ne utalgassanak random számlákra 30 ezreket. Ahogy gondolom abban is egyetértünk, hogy az ilyen folyamatosan új profilos hirdetők accjáról nagyjából 59-es IQ szint felett ordít, hogy fake profil.


Annyi hülye él ebben az országban amúgy, hogy taknyosra kereshetné magát ezzel az ember.

2021. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!