Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan van hogy a felmondási...

Olyan van hogy a felmondási időm letelte után a munkáltatóm kötelezzen hogy napi bejelentéssel járjak vissza még dolgozni mert több lett a munka?

Figyelt kérdés

Felmondási időmet töltöm jelenleg, már csak a jövőhét lenne, de ezen a héten egy ügyfél bejelentett rengeteg módosítást arra a projectre amin én dolgozok, és csak én tudom befejezni úgy hogy időben legyen vagy ne legyen irreálisan töbletköltség más betanítása miatt.


A főnök meg közölte velem vagy visszajárok napi bejelentéssel vagy perre viszi mert tízmilliót bukna, és azt is mondta ezzel én károsítom meg őket ha nem járok vissza dolgozni. Az a gond hogy a cég olyan szerződést kötött az ügyféllel ami megengedte a módosítást ilyen későn is, és ezt meg rajtam mint sima munkavállalóján, beosztottán akarja megúszni.


A munkaszerződésem többször is átolvastam de nincs benne olyan hogy felmondás-megszűntetés után nekem vissza kelljen mennem bármilyen indokból is, igazából halál egyszerű munkaszerződés csak annyi van benne mit csinálok mi a beosztás, mennyi pénzért, hol van a munkavégzés helye és itt vége is kb.


2021. máj. 28. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Felmondasi idodben a fonokod dolga lett volna egy utodot keresni helyetted ... felmondasi ido lejarta utan mar semmi kotelezettseged nincs a munkahelyeddel szemben.
2021. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezni nem kötelezhet. Megállapodhattok valamiben.
2021. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fikcio, de akar meg is halhatsz covidban, a fonokod akkor is elbukja azt a lovet ... amugy is az o erdeke, nem a tied.
2021. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2021. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki ha letesz ötmilliót egy összegben akkor befejezed, ha nem akkor meg fejezze be ő.
2021. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem fikció, tényleg ez van, egyszerűen alig lehet találni react-express fejlesztőt, ezért írtam hogy csak én tudnám befejezni, nincs más a cégnél, mindenki php-s mert egyetemen kb csak azt tanítják sajnos Magyarországon.


Megegyezni vele nem tudok mert jövőhét pénteken amikor letelik, kövi munkanapon tehát jövőhét utáni hétfőn már kezdek az új cégnél.


Szerintetetek biztos nem tud semmit tenni ellenem ha nem megyek vissza dolgozni miután letelt a felmondási időm?

2021. máj. 28. 19:53
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Köthettek külön megállapodást, ha amúgy nem várnak már új helyen, de nem vagy köteles maradni.
2021. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és perre vinni meg nem tudja, mert a felmondási időnek egyetlen értelme van, hogy addig találjon helyetted mást. Semmi más miatt nem lett ez bevezetve, csak ezért. Te becsülettel letöltötted, neki meg addig minden más fontosabb volt mint ezzel foglalkozni. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy zárjon be és menjen el napszámba kapálni, arra talán még ő is alkalmas.
2021. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg távmunkában bedolgozhatsz, ha belefér az idődbe, de ha nem akarsz, akkor nyugodtan mondhatsz nemet.
2021. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell visszamenni. És perelni sem fog, nem lenne mire.

Az az ő baja, hogy így állapodott meg a megbízóval, nem a tiéd.


Nyilván nem akar 10 millát bukni, ezért próbálkozik mindennel.


Ha neked amúgy idődbe belefér, akkor tehetsz neki egy ajánlatot, mondjuk tripla bérrel, határozott idejű szerződéssel, amit te hatarozol meg, közösen lehet hosszabbítani, ha kell.

Persze ha van már másik helyed ahol kezdeni kell, akkor ez annyira nem játszik.

Max mint tanácsadó, heti pár órában megbízási szerződéssel, pontos elszámolással jó pénzért segítesz, hogy oldják meg a munkát.

Itt most te vagy jó pozícióban, nem ők!

2021. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!