Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyertem egy domaint a GoDaddy...

Nyertem egy domaint a GoDaddy aukcióján most pedig perrel fenyeget az előző tulaj?

Figyelt kérdés

Keresztnevem.net (mármint saját keresztnevem) vettem meg pl dani.net de had ne írjam le az igazit, lényeg hogy kaptam egy emailt egy ügyvédi irodától akik sürgősen a domain átadását kérik mert ügyfele önhibán kívül nem regisztráltatta újra (nem fejtették ki, gondolom az auto renewal-nál régi bankkártya lehetett vagy idk) és mivel több mint 10 éve az ő tulajdonában volt így őt illeti meg, ha perre kerül a sor 100% elvesztem a tulajdonosi idő miatt.


Nekem nincs pénzem ügyvédhez fordulni, a domain amúgy 15$ volt mielőtt valaki azt hinné drága volt. Mit tanácsoltok? Egyáltalán itthon elszedheti tőlem jogi úton? Hisz nem a magyar állam tulajdona a tld mint például a .hu. (a domainek az adott állam/szervezet tulajdonai, mi csak regisztráljuk, vagy "béreljük" ha úgy jobban érted)


2021. jún. 25. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megvetted?? Van róla bizonylatod??

Hát nem nagyon tud mit tenni. Vagy mondhatod, hogy esetleg x összegért átadod.

Az hogy önhibán kívűl, szerintem a kutyát nem érdekli.

Nem utólag kell kapkodni, hanem akkor mikor még az övé volt. Vagy meg kellett volna venni előled. Ilyenkor kap már észbe??

Térítse legalább neked vissza az összeget. Az is lehet hogy átveréses dolog és ezt játsza folyamatosan, hogy valaki kifizeti ő meg "elkéri", mivel nem nagy összegekről van szó így inkább lemondanak róla, senkinek nem ér annyit.

2021. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Írsz egy szép szerződéstervezetet amiben felajánlod, hogy pár ezer (értéktől függően akár több is) dollárért visszaadod a használati jogot. Természetesen csak azért, mert övé volt még nem illeti meg automatikusan a használati jog.
2021. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Perelhet, de ha legálisan megvetted, van róla bizonylat vagy számla vagy valami, akkor nem tud mit tenni. A domain név nem a tulajdonod, ahogy neki se, a felhasználó csak bérli azt gyakorlatilag. És ha lejár a bérlet, onnantól semmi köze hozzá.

Oké, vannak speciális esetek, ha mondjuk egy védjegyezett nevet tartalmaz pl, de egy egyszerű keresztnév esetében aligha áll fent ilyesmi. Maximum megvásárolhatja tőled.

2021. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 természetesen van, a GoDaddy adott számlát, mondjuk elektornikus.

Nem hiszem hogy átverés mert tényleg létező ügyvédi irodától jött a levél és nem free vagy gmailes stb címről. Valszeg tényleg benézte és későn kapott észbe amikor letelt a grace period.

2021. jún. 25. 15:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a saját nevedre vetted meg, és vélhetően saját magaddal kapcsolatos tartalmat akarsz tenni oda, ezért jogi alapja nem nagyon lehet.


Hibáztak, ennyi.

2021. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És válaszoljak az ügyvédi levélre vagy nem kötelező? Nem szándékozom eladni nekik, főleg nem 15$-ért.
2021. jún. 25. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán megkérdezhetnéd erről a godaddy supportot is, hogy érdemes-e foglalkozni ezzel. Biztos volt már hasonló ügyük, és tudják, mi merre.


Egyébként lejárat után még 30 nap türelmi idő van, utána piacra dobja a godaddy a domaint, amit nyilván nem tenne, ha nem lenne jogszerű.

2021. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy godaddy oldal, ahol leírják, hogy lejárat után milyen lépések vannak. Azt te tudod, hogy hány napja járt le:


[link]

2021. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 az a 72 nap is eltelt már, már az én accountomon van a domain és aktív is. Írok akkor a Godaddy-nek legalább tudjanak a dologról.
2021. jún. 25. 16:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag a tiéd, valószínűleg csak be akarnak ijeszteni a fenyegetőzéssel. De a support majd megmondja, hogy érdemes-e válaszolnod egyáltalán, ha nem akarod átadni, főleg nem 15 dollárért.


BTW, ha EU állampolgárként vetted meg, akkor az ügyvédi iroda nem is tudja az email címedet a GDPR miatt, a nevedet sem, csak egy godaddy-s üzenetküldőn keresztül értek el.

2021. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!