Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtön után lenne-e hátrányom...

Börtön után lenne-e hátrányom az életben a börtön miatt?

Figyelt kérdés

Nem ítéltek el, csak kíváncsi lennék, hogy ha lecsuknának és leülném, szabadulásom után kapnék-e valamit amivel nem dolgozhatnék valahol, vagy valamilyen jogtól megfosztanának.

Vagy csak egyszerűen bekerülnék valami nyilvántartásba, hogy már ültem.



2021. szept. 14. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ismét #5, a #7-es választ csak most látom:


A 7-es válaszban foglaltak nem helyesek, mert az f)-h) bekezdések a mentesítés idejét nem a kiszabható büntetési tételhez, hanem a ténylegesen kiszabott büntetéshez köti.


Példa: rablás alapesetéért (büntetési tétel 2-8 év) kapsz 4 évet. Letelik a 4 év (mindegy, hogy leülöd-e az egészet vagy feltételes szabadságra bocsátanak), innentől számítva a 100. § (1) g) szerint 5 év után mentesülsz, tehát a szabadságvesztés kezdete (nem a jogerős ítélet!) után összesen 9 évvel.


Az ikertestvéred rablás alapesetéért 6 évet kap. Neki a 100. § (1) h) szerint a 6 év leteltétől számítva még 8 év, mire mentesül. Tehát a szabadságvesztés megkezdésétől összesen 14 év.

2021. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem az a bajom, hogy leegyszerűsíted, hanem hogy számszakilag nem jó, lásd példa.
2021. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11-nek:


De te ezt nem most vetted észre, csak az alkalmas pillanatra vártál hogy kijátszd. De mivel én meghátráltam, ezért előadod mintha csak most vetted volna észre.


Ez gyenge volt.


Én meg zugügyvéd, valamikor réges-régen ...

2021. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha ez élesben menne, lépéselőnyben lettem volna.
2021. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!