Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Domain nevet levédeni? Mi a...

Domain nevet levédeni? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Leszeretnék védeni egy (saját) .com tlds domain nevet, de a nemzetközi védjegy ára úgytudom, hogy 3MFt körül van... Nem lehet azt megoldani, hogy csak közösségi (EU) védjegyet lajstromoztatok úgy, hogy a levédeni kívánt név végén szerepeltetem a ".com"-ot? Ez teljes biztonságot ígér?


Csak hozzáértők válaszoljanak!


2010. szept. 3. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

konkrétan mitől akarod megvédeni? én egy esetet ismerek ami visszaüthetne. ha beregelsz egy domaint és és akkor valaki céget alapít ugyanazzal a névvel. itthon a .hu -sokat akkor simán elvehetik tőled.


de külföldön nem tudom pontosan. mitől akarod megvédeni? hogy senki ne regelhessen hasonlót v mi?

2010. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magát a domain nevet szeretném megvédeni. Régebben olvastam egy esetről, hogy egy sikeres weboldal bejáratott, jólcsengő domain nevében valaki pénzt látott és levédette, így az oldal tulajdonosa elvesztette a domain nevét.
2010. szept. 3. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:

ez azért ritka eset, nem túl gyakori.

ha egy jól bejáratott sok pénzt hozó oldalad van, akkor nem esik nehezedre beszerezni és fizetni ügyvédeket szakembereket akik megoldják neked.


de addig is ezen kár agyalni. viszont mint mondom, ha az adott domainhez tartozó országban céged esetleg szervezeted van bejegyezve, akkor mondhatni "le van védve".

2010. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

amúgy esetleg itt is érdeklődd meg:


[link]


írd meg ha válaszolnak mit mondtak.

2010. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah bocs még egy hozzászólás. tudtommal nincs nemzetközi védjegy. országonként van. ergó ha levédetsz itt MO-n valamit, az Németországban USA-ban nem lesz érvényes és fordítva.
2010. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

He? .com TLD-t védeni? :D Ne már. Csak a RIPE fennhatósága alatt álló domainekre vonatkozik a "regisztrációs szabályzat", a .com szabadon értékesíthető, kereskedelmi domain. Bármilyen nevet be tudsz jegyezni, emellett SEMMILYEN úton-módon nem tudják a domaint elvenni tőled (nem születhet ilyen bírósági ítélet, stb.)

Tehát sz..ra sem mennél egy .com-os "védjeggyel". Nem véletlen gazdagodtak meg a leleményesek a .com-os nevekből, amikor a nagy márkákat "megelőzték", aztán jó áron átadták nekik... Mert a védjegybitorlással semmire nem megy a domain esetén.

2010. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!