Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ez évben keresett...

Ha valaki ez évben keresett vaterán 1.8 millió forintot és nem adózott, börtönbe kerülhet?

Figyelt kérdés

Tesómról lenne szó. Megvett aliról, meg boltból ruhákat, tovább adta őket, összesen 1.8M forintot utaltak neki. Ez ugye nem tiszta pénz, de mivel számla nincs mennyit tett bele gondolom mindegy is.

Az egyik vásárlója állítólag följelentette mert nem adott számlát. Neten keresgéltem a törvényt, azt írja szabadságvesztés, minimum 1 év. Ilyenért tényleg börtönbe kerülhet?

Egyáltalán hogy működik ez, nem fog kapni valamilyen levelet, hogy ha valóban feljelentik?



2021. nov. 8. 23:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizsgálat van belőle az egy hosszabb dolog, behívják, meghallgatják és azután még bármi lehet. Ha tényleg elindítják. Azért nekik is van elég dolguk. Tehát felesleges naponta aggódni rajta. Illetve az adózatlan összeg az csak a haszon, amit keresett rajta, nem a teljes 1.8M.
2021. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez évben volt a bevétel még van ideje fizetni, bevallani meg csak jövőre kell. Fizetni negyedévente kell a jövedelemből.
2021. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#8 Azért írtam, mert nekem is volt egy véleményem, amit úgy gondoltam hogy érdemes megosztanom másokkal. Viszont annak érdekében, hogy a válaszomat ne vegyék 100%-ban biztosnak, hozzátettem hogy nem vagyok jártas a jogban, hiszen nem akarok senkit sem félrevezetni. Ettől függetlenül a kérdés egy másik felére is válaszoltam, legjobb tudásom szerint ugyanis ha eljárás indul, akkor arról kapni fog értesítést. Persze csendben is maradhattam volna, de szándékom segíteni az embereken és szívesen leírom a tapasztalataimat akkor is, ha nem jogász vagy ügyvéd vagyok, csak egy átlagos ember. Úgy gondolom hogy még mindig több értelme van az én hozzászólásomnak, mint pl. a #7-nek aki csak káromkodik egy sort nulla hasznos megjegyzéssel.
2021. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az a baj nem tudja bizonyítani, hogy mennyit keresett rajta, mert nincs számla arról, mit mennyiért vett. Állítása szerint 2x árban adta a dolgokat, szóval 900k a haszna.


Mariska16 és konkrétan ez hogy működne? Tehát pl vallja be, mint egyéb tevékenységből származó jövedelem vagy hogy?

2021. nov. 9. 14:55
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelye akkor válassza azt hogy maga készíti el az éves szja bevallását, és abban van egy sor hogy egyéb tevékenységből származó jövedelem. Le lehet vonni még a költségeket is a tiszta haszonból. Hirdetések, vatera, szállítás stb.

Én azt csinálnám, hogy bevallom a törvényes értékhatárig jövőre. Nem hiszem hogy elővennék ha látják hogy volt szándéka adózni.

Persze az is lehet hogy ilyen fajta kereskedelemhez kellene valami más engedély, vagy vállalkozási forma. Az szja adózás azért nem erre van kitalálva.

Ha ilyen ügyes, akkor menekülhetne előre is, váltsa ki a vállalkozóit és folytassa 😊

2021. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Dzsoki ***** válasza:
Kamu.Amennyiben,egyetlen hozzászóló is,vette volna a fáradtságot,hogy megnézze az internetes,használt cikkes oldalakat,akkor látta volna a feltételeket.Vagyis,az áru helye,szállítási feltételek,számlaadás,garancia.Tehát,ha ki van írva,hogy garancia nincs,számlaadás,nincs,akkor,mi a feljelentés tárgya?Egyébként,ma már a boltban,blokkal vásárolt termékekre sincs garancia,ha 10000 forint alatt van a fogyasztói ár.
2021. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16, pontosan nem értjük, mire írtad ezt.

Nem a garancia a kérdés, hanem a kereskesédből származó jövedelem.

2021. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Dzsoki ***** válasza:
Köszönöm!Arra írtam,hogy az általam ismert magyar oldalakon,fel kell,de legalábbis,fel lehet tüntetni,hogy számlaadás nincs,garancia,nincs.A kérdező azt írta,hogy egyik vásárlója,állítólag feljelentette,mert nem adott számlát.Továbbra sem értem,hogy az állítólagos feljelentő,mi alapján tenné meg,ha avval a tudattal vásárolt,hogy NEM fog számlát kapni?Egyébként macerás,de visszakövethető,hogy kitől,mennyit vásárolt.Meg az is,hogy itthon,mennyi bevétele volt.Tehát utalás a vételkor,kifelé.Amit ő utalt.Utalás befelé,amit ő kapott.Az írás szerint 900000 forint a tiszta haszna.600000 forintig adómentes.Vagyis a 300000 forintra fog büntetést kapni.Igen,ha 2021-es a történet,akkor 2022 május 20-ig,lehet adóbevallást módosítani.Avval meg az a gond,hogy nem csak személyi jövedelem adót,hanem egyéb járulékokat is kellett volna fizetnie.Érdemes lenne egy NAV ügyfélszolgálatot felkeresnie,ahol van olyan,hogy Tanácsadás vagy Felvilágosítás vagy valami ilyesmi.Nem tudom pontosan,de nem is kell,mert Budapesten a Biztonsági Őr ad sorszámot a NAV ügyfélszolgálatán.
2021. nov. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dzsoki, amit csinalt az nem adómentes, ne okoskodj mar. Az uzletszeruen eladott dolgokra nem vonatkozik a 600ks hatar, mar leirtuk.
2021. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!