Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Többrendbeli garázdaságért...

Többrendbeli garázdaságért kell bíróság elé állnom. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A kérdésem nagyon fontos, és nagyon komoly.

Én csináltam a volt barátnőm lakásában az internet kábel kötését. A lakáson bellül különböző pontokra CaT6a-s kábellel. Ez egy drága kábel fajta. Probléma az, hogy szakítottam a párommal, és rá 2-3 napra egyik éjjel ellopták a kábelezést a lakásából.(fura, hogy ott volt a laptopja, a TV-je, és az ékszerei) Emellett el lett vágva az internetkábel az utcán, és még jópár helyen az utcájukban. Az exem engem gyanúsított meg, hogy én tettem, és emiatt az utcában lévő összes megrongált ingatlan ügyében engem vettek elő. Nem tudom, mitévő legyek, és nagyon fontos lenne tanácsokat kérnem, mire számíthatok. Én magam nem követtem el, mert egy barátommal voltam aznap este, amikor az eset történt. Ő azonban külföldre távozott, és már nem jön haza, hogy tanúskodjon. Rajta kívül nincs más tanúm. Ezeket a dolgokat, amikkel vádolnak, nem én tettem! Soha senki magántulajdonában nem okoztam kárt. Segítsetek nekem kérlek.



#tanács #bíróság #Garázdaság!
2015. okt. 5. 00:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban nem te voltál, akkor semmiféle bizonyítékuk nincs rá hogy te tetted és a későbbiekben sem lehet. Nem neked kell bizonyítani az ártatlanságodat, hanem nekik a bűnösségedet.
2015. okt. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Amarok Tonrar ***** válasza:
95%

Lehet, hogy neked nincs tanúd, de annak sem, aki vádol. Ez csak feltételezés, nem több vádaskodásnál. Ráadásul ha te loptad volna el a kábelt, minek rongáltál volna az utcán, hogy még több nyomot hagyj magad után?

Ha ez minden, amit leírtál, nem bizonyítható, hogy te tetted. Az ilyen "jaj de nagyon szerettem, de már az exem, ezért csak ő okozhat kárt nekem" mentalitást amúgy is nagyon szeretik...

2015. okt. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

1. A haverod haza fog jönni ha a bíróság beidézi!

2. Te jelenleg ártatlan vagy, semmit nem kell bizonyítanod.(Minden vádlott addig ártatlan míg be nem bizonyítják bűnösségét)

3. A baj akkor lesz ha bármit fel tudnak ellened hozni ezügyben.

4. Amit leírtál az viszont nem garázdaság hanem feltehetően zártöréssel elkövetett rablás! ( gondolom azzal is téged vádolnak hogy a lakást kirámoltad.)


Egyébb esetben két évig terjedő szabadságvesztésre lehet ítélni garázdaságért. De én valószínűbbnek tartom, hogy bizonyítás hiányában a bíró maximum tanúként fog beidézni téged is. Ahhoz valamit nem árt felmutatni, hogy vádlott legyen belőled.

2015. okt. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, wazze, nehéz mit írni egy olyan válasz után, mint az előző. Bár van benne néhol igazság (pl. a 2. pont), de a legnagyobb része akkora marhaság, hogy ha egy lónak beadnák, helyből megdöglene.


Vajon komolyen gomndolhatja-e bárki, akinek minimum alapszintű ismeretei vannak a büntetőeljárásról, hogy a bírótól függ, vádlottként vagy tanúként idéz-e be valakit? Megnézi az iratokat, aztén ha van elég bizonyíték, akkor a vádlott vádlott, ha nem akkor megbeidézi tanúként egy ismeretlen vádlott elleni ügyben?


Természetesen az ügyész emel vádat, a bíróság kizárólag az ügyész álzal megnevezett vádlott felelősségét vizsgálhatja, ha nem bizonyított a bűnössége, akkor felmenti. De nem hallgathaja ki tanúként, nem kezdheti el ő keresgélni a tettest, és nem vizsgáálhatja olyan személy felelősségét, akivel szemben az ügyész nem emelt vádat.


Nagyon tetszett még a zártöréssel elköevett rablás bűntette, ennyi erővel a kérdező cselekményye lehet pl. közokirat-hamisítással elkövetett erőszakos közösülés, vagy a sikkasztással elkövetett súlyos testi sértés is.


Valójában a zártörés és a rablás is két külön bűncselekmény, aminek semmi köze sem egymáshoz, sem ahhoz, amit a kérdező leírt. A zártörés többek között az, ha valaki a végrehajtó által lefoglalt dolgot eltünteti, a rablás pedig, ha erőszakkal vagy ún. minősitett fenyegetéssel vesz el idegen dolgot mástól. A kérdésben nem olvastam, hogy sem azt, hogy a kábeleket elvitték, sem azt, hogy előtte a tulajdonosokat összeverték és pisztolyt nyomtak a fejükhöz.


Egyébként amit a kérdező leírt, az valóban nem garázdaság, hanem rongálás (Btk. 371. §), a pontos minősítés a sértettek számától és az egyes sérteteknek külön-külön okozott kár mértékétől függ.


A kérdező segítségget kért. Ha az előző válasz 100 %-ig hasznos, akkorcsak hajrá.

2015. okt. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

AZ előttem megszólalók nyugtattak, mert elhisznek neked mindent, és mivel ártatlan vagy, úgyse fognak elítélni. Naívak, kivéve 4. sz. megszólalót, aki reális. Ez téves álláspont. Én is elhiszek neked mindent, de az ügyész és a bíró nem fog. Ő ezt ócska mesének tartja. GYere csak ezzel elő: "de egy haverommal voltam aznap" - "és hol van az ileltő, mikor jön tanúskodni?" - "sajnos, nem tud jönni, külföldre távozott". "Persze. Hogyne."

Minden vádlott ezzel jön, mégis elítélik őket.

Sajnos, Magyarországon az ügyészi vádemelési hatékonyság nagyon magas. Ha már bíróság elé állsz, akkor az ügyészségnek van valamije. Tök mindegy, bűnöztél-e, te tetted-e, az nem számít. Az számít, elítélnek-e, és ha bíróság elé kerülsz, akkor az ügy annyira azért nem egyszerű. Keress gyorsan egy jó ügyvédet, mert kell. Ha az az igazság, amit leírtál, az ügy nem reménytelen, de jobb lenne, ha a nem a bírói pulpitus előtt szembesülnél azzal, hogy van három hamis tanú ellened. Arról nem is bezsélve, hogy az ügyészség az exed lakásából majd szépen előszedi a haj-, szőr-, és ujjlenyomat-mintáidat, nem meglepő módon.

Ökölszabályok , a magyarországi gazságszolgáltatáshoz:

- az ügyész ritkán téved, azért gyanúsított meg, mert bűnös vagy

- a tények nem minden esetben számítanak

- logikát sose keress,a jogászoknak nincs

- az ártatlanságot magadnak kell bizonyítanod, hacsak nem vagy védett fajú személy

- a bíró nem azért van ott, hogy az igazságot kiderítse, hanem hogy jogot szolgáltasson, márpedig a jog , ahogy Marx tanította az uralkodó osztály eszköze a terrorizáláshoz.

Azonnal keríts ügyvédet!

Igen, ez pénzbe fog kerülni, de büntetett előélet sokkal drágább, függetlenül attól, hogy egy ilyen tettért büntetlen előéletűként úgyis csak felfüggesztettet kapsz.

2015. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ártatlan vagy akkor szerintem nincs mitől félned.

Tanúként fognak beidézni egy meghallgatásra.

Ha nem te tetted akkor azt a nyomozó úgy is fogja rajtad látni mert az egy 1 órás meghallgatáson kiderül. Szerintem már az első 5 percben kibukik hogy ki hazudik és ki nem. (nyomozók erre vannak kiképezve)


Igyekezz minél nyugodtabban és kipihenten odamenni. Vidd el az összes bizonyítékodat a barátodtól pedig kérj írásos tanúvallomást! (az is valami)


Vigyázz, hogy semmilyen tekintetben ne hazudj!

2015. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hú de naivak vagytok, ha azt hiszitek ha nem ő volt, akkor nincs félnivalója. Ahogy vki írta jogszolgáltatás van, nem igazság. Pár dolgot megvizsgálnak, és döntenek. Lehetősége volt? Volt. Indítéka volt? Volt. (és ez az egyik legfontosabb) Pár bizonyíték a tettlegességre. Egy régebbről otthagyott ujjlenyomat, egy tanú, aki látott aznap este, egy másik aki hallotta az autódat, és már sitten is vagy. Ha jól értelmezem több sértett van az utcában, akkor pedig foshatsz, hogy ne tanúskodjon valaki, mert akkor az isten nem mos ki.
2015. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha bíróság elég kell állnod, az azt jelenti, hogy az ügyben már lezárult a nyomozás, tehát kihallgattak téged gyanúsítottként, és egyéb bizonyítékokat is beszereztek (helyszíni szemle jegyzőkönyve, esetleges tanúk pro és kontra, térfigyelő kamerák felvételei, szakértő, mindenféle szóba jöhet). Pusztán azon az alapon, hogy az exed azt állítja, teljességgel kizárt, hogy az utcában lévő összes megrongált ingatlan miatt téged vegyenek elő, azért ahhoz ennél sokkal több bizonyíték kell. A barát, aki külföldre távozott, meg tegyen csak szépen vallomást, ha valóban a barátod. Olyan nincs, hogy nem jön haza, ha a bíróság megidézi. Megjegyzem, ha tanúként idézik meg, akkor kifizetik az útiköltségét. Szóval több pontos sincs rendben, amit írsz, ráadásul a garázdaságkénti minősítés sem stimmel igazán, ahogyan előttem szólók is megjegyezték, bár a zártöréssel elkövetett rablás valóban ordas nagy hülyeség.
2015. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Tehát ha jól vettem ki ártatlanul is 50-50% esélyem van. A következő kérdésem: ha a bíró nem nekem hisz, hanem az exemnek, akkor mik a lehetőségek? Mármint abüntetéssel kapcsolatban.
2015. okt. 5. 12:31
 10/13 Kései Sirató ***** válasza:
MAjd vesznek ujjlenyomatot és ha te voltál, akkor sittre vágnak, nem olyan nehétz ezt bizonyítani, ráadásul a körülmények is ellened szólnak.
2015. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!