Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy felnőtt embert, akit az...

Egy felnőtt embert, akit az igazi apukája nem vett a nevére soha, kötelezhetnek-e szülőtartásra?

Figyelt kérdés
Vagy DNS-tesztre, ha az igazi apukája feljelenti?
2021. nov. 19. 21:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%
Hát ha lemondott a gyerekről, akkor nem.
2021. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Persze

Lemondtál róla nem segítetted semmivel amíg gyerek volt,de most feljelentheted hogy tartson el téged mert öreg vagy

2021. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha bizonyított, hogy a gyereke, akkor kérhet szülötartást, viszont érdemtelenség miatt el fogják utasítani a kérvényt.
2021. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen, az igazi apukám most azt akarja hogy írjunk papírt ,hogy Ő az apám, és tartozzak hozzá.

Meg,hogy apasági tesztre is menjek el Vele.

Erre ugye nem kötelezhet engem ?

23 éves vagyok, tanulok még, nem dolgozom munkahelyen.

2021. nov. 19. 22:01
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy írtam, ha tényleg az apád, de eddig nem tett semmit érted, akkor nem jár neki szülötartás, mert érdemtelen rá.

Emellett a szülötartásnak feltételei is vannak, egyrészt bizonyítania kell, hogy nincs elég jövedelme önhibáján kívül, másrészt a "gyerek" saját megélhetését nem veszélyeztetheti a tartásdíj fizetése.

A te esetedben, mivel nincs jövedelmed, ezért az egész szóba sem jöhet, egyebektöl eltekintve is.

Meg azért sem, mert eddig nem tett semmit érted, azaz érdemtelenné vált a tartásra.

Illetve ha munkaképes korban van, akkor eleve semmiféle jogosultsága sincs.


Viszont adott esetben - ha igazoltan az apád - , te kérhetsz töle gyerektartást, amíg az iskolát/egyetemet elvégzed, feltéve, hogy nappalin tanulsz, ugyanis akkor még köteles erre. Ezt nyugodtan megmondhatod neki, szerintem nagyon gyorsan el fog tünni a közeledböl.

2021. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Jaj bocsi

Te vagy a gyerek

Nem gondolnám hogy kérhet

DNS tesztre nem kotelezhet,felnőtt ember vagy.

Ha fel is jelent kinevetik a bíróságon hogy rólad nem gondoskodott de ő most a szülő tartason gondolkodik.

Szóval 23 év múlva jutott eszebe h van egy gyereke

2021. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötelezhet: méltatlan a szülőtartásra, akármelyik bíróság körberöhögné.
2021. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, nem szerepel az anyakönyvi kivonatodban apaként. Eddig is tudta, hogy ő az apád igaz? Ebben az esetben kifutott az apasági kereset beadási határidejéből (egy éve van rá azt követően, hogy tudomására jutott), tehát eleve az apaságát sem fogják megállapítani.

Titlsd le egyszerűen, vérszívó szemét mocsok.

2021. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
23 évesen mit akar? :) Vicces. Ez a hajó már elment.
2021. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Ne menj vele tesztre, ne ismerd el, stb. Még csak reményt se adj neki, hogy kihúzhat belőled bármit is. Hosszútávon gondolkozik, nem azon, hogy éppen most eltartsd.

TALÁN ha úgy adódik, akkor bíróság kötelezhet rá, de önként ne szolgáltass bizonyítékot, ne ismerd el stb.

Ha a bíróság előtt be is bizonyosodik, hogy hogy ő az apa, még mindig meg lehet támadni méltatlansági alapon, de így.


Tehát egy dolog, hogy most nincs jövedelmed, majd biztos lesz, és ő arra utazik. A szülőtartás pontosan úgy működik, mint a gyerektartás, csak élete végéig.

Nem vagyok abban biztos, hogy bizonyítania kell azt, hogy az önhibáján kívül szorul rá a szülőtartásra, ez szerintem hülyeség.

2021. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!