Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nők, akik apa nélkül nőttetek...

Nők, akik apa nélkül nőttetek fel, milyen mértékben hatott ki a felnőtt párkapcsolatotokra, hogy csonka családban nevelkedtetek? Hogyan sikerült meghaladni ezt a beidegződést?

Figyelt kérdés
Ha már van családod és gyerekeid, észreveszed-e még, hogy tudat alatt milyen minták vannak? Meg tudtál szabadulni tőle? Hogyan tudtad meghaladni? Vagy ugyanazt hozod mint a szüleid? Elakadtam.

2021. okt. 20. 16:15
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
93%
Apám fizikailag jelen volt, de nem töltötte be a feladatát. Nagyon sokat bántott verbálisan (cukkolt, provokált, megalázott rengetegszer). Kb. 12 éves korom óta elbarikádoztam magam tőle, profi lettem benne, hogy egy beszélgetést hogyan kell lezárni maximum fél mondattal (ha hagytam, hogy érdemi kommunikáció legyen, előbb-utóbb, de inkább előbb mondott valamit, amivel megbántott). Már 35 fölött vagyok, soha nem volt párkapcsolatom.
2021. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is jelen volt apám az életemben, csak nem töltötte be a feladatát :D alkoholista, folyamatosan bántott verbálisan, soha nem voltam neki jó, mindig csak alázott. Akadtak párkapcsolataim, de mivel szinte egyáltalán nem bízok meg az emberekben, így hamar vége szakadt mindegyiknek. Sajnos amúgy sokszor azt veszem észre, hogy én is kezdek olyan makacs és bunkó stílust felvenni, mint ő, barmennyire is utáltam, amit velem csinált. 30 vagyok
2021. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
93%
Elmúltam 30, nem volt kapcsolatom. Nem tudok megbízni senkiben, férfiakban főleg. Férfi barátaim vannak, és semmi bajom úgy a férfiakkal, csak párkapcsolati szempontból van az, hogy nekem ez nem megy.
2021. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is jelen volt az életemben, és hiába nem volt vele semmi kirívó szörnyűség, végül pszichológushoz kellett forduljak. (Nem tudok biztonságosan kötődni férfihoz. Érzelmileg elhanyagolt, ha prpblémám volt akkor támogatás helyett velem ordított.)
2021. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán érzem hátrányát annak,hogy nem volt.

Nem hinném,hogy jobban teljesítettem volna,csak mert 2 szülőm van egy helyen.


Annak jobban éreztem volna a hátrányát,ha anyukám nincs.A mai napig nagyon sokat számíthatunk egymásra mindenben akkor is,ha távol akkor is ha közel vagyunk egymáshoz.Ez pótolhatatlan.

Nem mondom,hogy valaki apja nem lehetne ilyen,de az enyém nem.Ehért nekem anya lett volna hátrány.

2021. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
4%

Én már nem hiszem, hogy igaz ez az elmélet.

Annyi mindent kapsz a tested infóiból (transzgenerációs ereget a DNS-hez kötődve) és előző életekből (lelkedhez kötődve), párhuzamos univerzumokbeli JELEN életeidből, a morfogenetikus mezőből, kultúrán át való programozásból, a FÖLD teremtési anomáliájából, leigázottságából adódó torzulásokból, hogy eltörpül mellette az első 2-3 év tapasztalata.

Valamenyit át tudsz írni, de az egész életedet nem teheted fel erre, és az eredmény se lesz a befektetett energiával arányos.

2021. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
79%
Tudatosan választottam férjet, minden másnál fontosabbnak tartottam, hogy megbízható, hűséges férjem legyen, aki ugyanúgy vágyik a gyerekekre, mint én. Fantasztikus apa lett. 😊
2021. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
89%

5 éves koromban elváltak a szüleim, utána ha 10x találkoztam apámmal 20 év alatt, szerintem sokat mondok.

A saját szerethetőségemmel kapcsolatban voltak kétségeim, amit csak később ismertem fel. Valamelyest érzelmileg távolságtartóbb voltam a párkapcsolataimban, de nem volt vészes. Nagyobb gond volt, hogy sokáig olyanokat választottam, akiknek nehezen megy a felesősségvállalás. Annyira nem mint az apámnak, de ahhoz eléggé, hogy legyen mire fognom, hogy én magam miért nem köteleződtem még el. Miután ezt felismertem, elengedtem.

Mára már működő házasságban élek, és várjuk az első kisbabánkat.

2021. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
88%

5 éves koromban elváltak a szüleim. Apám sose jött látogatni, néha suliból haza menet benéztem hozzá. Mindig bunkó volt, pl 7 évesesen szemüveges lettem, elmentem megmutatni a szemüvegem és mindenféle fogyatékos selejt g3cinek elhordott. Egy ilyen fogyatékos nem lehet a gyereke. Az ő családjában nincs szemüveges.

Később se változott a kapcsolatunk.


A felnőtt kapcsolataimra nem volt hatással. Egy kapcsolatom volt eddig ami még mindig tart.


Gyerekem nincs. Nem is lesz. Nem szeretem őket. Nem akarok szingli anya se lenni mint anyám... 2 munkahelyen gürizni hogy eltartsam a gyereket, mindent megvonni magamtól. Ez nem élet.

Volt időszak mikor a szülei hatására erőltette volna a gyerek témát a párom, de szerencsére nrm mentem bele. Valószínű akkor valóban követtem volna a szülői mintát, apám mintáját. Ott hagytam volna a gyerekkel együtt. Elmentem volna feketén dolgozni, gyerektartást se fizettem volna.

Gondolom emiatt majd leköcsögöznek, de őszintén így érzek.

2021. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt sem apám, sem nevelőapám, se semmilyen férfi minta körülöttem.

Házas vagyok, de baromi nehéz működtetni, mert irreális elvárásaim vannak, gyermeki módon idealizáltam a kapcsolatokat. A férjem szüleinek meg rossz a házassága, így abból se tudunk meríteni, legfeljebb azt, hogy mit ne tegyünk.

Szerintem az segít sokat, ha legalább az egyik félnek van egy jó szülői mintája, vagy volt egy jó apa figura az életében, ha nem is az igazi.

2021. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!