Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi úton lehet kérelme...

Milyen jogi úton lehet kérelmezni, hogy bejuthassak a saját tulajdonomba?

Figyelt kérdés

Van egy osztatlan közös ingatlan, aminek 1/4 részben tulajdonos vagyok, az ingatlan 1/2 részében tulajdonos lakja. Szeretnék beköltözni, azonban az ott élő tulajdonos nem reagál a megkeresésekre. Kulcsom nincs az ingatlanhoz. Birtokvédelmet kértem a helyi jegyzőnél, aki elutasította a kérelmet, mondván én nem vagyok birtokos (mert jelenleg nem használom), és birtokvédelmet csak birtokos kérhet.

A döntés ellen 15 napon van fellebbezni a bíróságon. Ez továbbvive érdemes-e megtennem a fellebbezést, vagy másik úton kellene elindulnom (már ha van másik út)?



2021. nov. 30. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
1/2 rész tulajdonosának van haszonélvezete a házon?
2021. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszerre nem lehet haszonélvező és tulajdonos a asaját tulajdonrészén. Ha úgy érted, hogy a másik 1/2 részre van-e haszonélvezete, arra az a válasz, hogy nem, sőt, az ingatlanon senkinek nincs haszonélvezete.
2021. nov. 30. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nyilván azt kérdezték tőled, hogy a másik 1/2-re van-e haszonélvezete az illetőnek, mert akkor kizárólag neki lenne joga az ingatlanhoz.

Így viszont a jegyző egy barom. Ő esetleg arra utalhatott, hogy a bent lakónak vannak plusz jogai. De a birtokvédelmet ez nem befolyásolja, mert rosszhiszemű birtokosról van szó, hiszen semmilyen megállapodásotok nincs arról, hogy ő bent lakhat úgy, hogy nem fizet neked semmit a többlethasználat fejében.

Te meg nyilván birtokos vagy, mert a ház minden téglájának 1/4 részben te vagy a tulajdonosa. És mint birtokos, jogosult vagy a birtokvédelemre. Az egyetlen dolog, ami bezavarhat, hogy birtokvédelem csak 1 éven belül kérhető. De ha csak 1 éven belül kezdődött ez a helyzet, hogy be akarsz költözni, és nem engednek, akkor jogosult vagy a birtokvédelemre.

2021. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az ügyindításra jogosult a birtokos, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják"

[link]

2021. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a „birtokos” az, aki használja az ingatlant, nekem pedig csak a nevemen van az 1/4 rész, így a jegyző nem tud mit csinálni. Mert ha ott laknék, és valamelyik tulajdonostárs kizárt volna az ingatlanról, akkor a jegyző megítélné a birtokvédelmet.

Azonban kis utánajárás után kiderült, hogy ha ezt bíroságon megfellebbezem, akkor birtokper lesz belőle, ahol már foglalkoznak azzal, hogy tulajdonos vagyok.


Én sem értem, hogy miért így van kitalálva, de mindegy...

2021. dec. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!