Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megzsaroltak, mit tudnék tenni?

Megzsaroltak, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Az eset már több mint 3 hónapja történt, de még mindig szorongás fog el ha rágondolok. Szexuális zsarolásról van szó, mégpedig úgy néz ki a történet, hogy egyfajta ingyenes szexchat oldalon bóklásztam, ami anonim és ahol többségében külföldiek vannak. Ott egyszer csak belebotlottam egy illetőbe aki lánynak adta ki magát. Mondta, hogy menjünk át a Hangouts alkalmazásba és ott majd szórakozunk kicsit. Hozzáteszem végig angolul beszéltünk mert külföldi volt, méghozzá láttam,

még az előző oldalon, hogy a rendszer azt írja, hogy a Fülöp szigetekről valósi az illető. Kérte, hogy adjam meg az e-mail címem ami alapján fel tud venni. Meg is adtam. Ott elkezdtünk chatelni, küldött "magáról" egy dögös képet amiről persze már tudom, hogy nem ő volt, ezután kérte hogy én is küldjek képet. Direkt arc nélkül küldtem neki egyet, de mondta, hogy nem látja az arcomat. Hát beleegyeztem, hogy olyan képet is küldjek amin rajta van az arcom. Ezután mondta, hogy szeretné látni a nemi szervemet. El is küldtem sajnos azt is de azt már nem arcképpel együtt. Felhívtam videochaten és hirtelen megláttam, hogy valami baseball sapkás csávó van a kamera másik végén és gúnyosan vigyorog rám. Azonnal kikapcsoltam. Persze igencsak összezuhantam, mikor rájöttem, hogy ez egy átverés. Ekkor elkezdett folyamatosan írni olyan üzeneteket, hogy mostmár tudja a valódi teljes nevemet (a hangouts miatt) megvan rólam a kép, tudja, honnan származom. Mutatta screenshotokban az üzeneteket a képeimmel együtt és elkezdett zsarolni, hogy facebookon, messengeren és mindenféle közösségi oldalakon, szociális médiában kiteszi ezeket, elküldi az ismerőseimnek, szüleimnek, barátaimnak és egy csomó embernek, még a CNN-en is kiteszi. Küldött is olyan screenshotot, hogy éppen keres engem az én nevemmel azonos facebook felhasználók között. Akkor írta, hogy megígéri, hogy törli vagy megmutatja, hol tudom törölni a mocskos dolgaimat, ha küldök neki 500 dollárt és ne próbáljam meg figyelmen kívül hagyni őt mert tönkre fogja tenni az életemet ha nem kötöm meg vele ezt az üzletet. Végül azt írta, hogy sok sikert. Egész végig nem írtam neki vissza semmit és azóta se. Mindvégig össze voltam zuhanva teljesen ahogy ezeket olvastam. Azonnal fogtam magam és facebookon minden létező biztonsági beállítást eszközöltem ami létezik, hogy semmiképpen se tudjon az ismerőseimhez hozzáférni és kárt tenni az illető. Teljesen le voltam fagyva és gyomorgörcsben voltam egész nap, hogy most mi lesz, teljesen tönkre fog tenni engem ez az egész ha minden ismerősömnek körbeküldözgeti és egy örök életre megszégyenülve nem tudok a szemükbe nézni. A helyzet az, hogy eltelt egy-két nap és semmi. Eltelt néhány hét és semmi. Most ott tartok, hogy amint írtam már több mint 3 hónapja történt az eset és semmi nem történ hála Istennek. Senkinek nem beszéltem erről az egészről. Mostmár azért valamilyen szinten megnyugodtam, hogy megúsztam ezt a dolgot, de ha csak rágondolok mindig el fog a szorongás. Felmerült bennem az is mi van ha valamilyen más módon is vissza tud élni a képemmel és a nevemmel. Arra is rájöttem, hogy az illető napi szinten feljár arra a bizonyos oldalra és keresi az újabb és újabb áldozatot a kamu profiljával. Tudom, hogy nagyon hülye voltam, hogy bele sétáltam ebbe a csapdába. Biztos vagyok abban, hogy egy életre megtanultam, veszélyes ilyen oldalakon mozogni és hinni bárkinek is. Nem tudom, hogy vajon végleg megnyugodhatok-e?



#fenyegetés #zsarolás #szexuális zsarolás
2021. dec. 1. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem egyedi eset. Több ilyen kérdés is van itt a gyakorikérdéseken is.

Keress vissza, ott vannak tanácsok. A lényeg, hogy nem szabad fizetni.

2021. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem fizettem neki és nem is írtam neki egyáltalán, miután kiderült, hogy szélhámos.
2021. dec. 1. 09:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz, valami világvégi suttyó szórakozik csak veled.

Persze CNN-nek, ott sem akkora verebek dolgoznak hogy egy ilyen piti dolgot adásba tegyenek.


De azért remélem ez jó tanulság volt részedről hogy nem szabad regisztrálni minden no-name oldalra és minden egyes linkre rányomni, és örülj neki hogy nem valami komolyabb bűncselekményhez használták fel az adataidat.

2021. dec. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt hogy máskor ne legyél ennyire naiv?
2021. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Haladéktalanul perkelned kell!
2021. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
B*szhatod a pereskedést egy fülöp szigeteki emberrel... Tüntesd el magadat internetről néhány hónapig esetleg évig. Facebook profilképedet vedd le, minden adatot (fotok, ismerosok listája,) privátba, inaktiváld a fiókod ha kell, legfeljebb messengeren maradj fent ott is foto nelkul. Legközelebb pedig legyél profi és sose a valodi neveddel de foleg ne az arcoddal recskazz az interneten.
2021. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, ha eddig nem küldte el a fotókat senkinek valoszinuleg nem is fogja, és ha el is küldené nincs rajta az arcod simán letagadhatod.
2021. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 És mit perelne, mi miatt? Persze a világ másik feléről pereljen, ha meg elveszíti fizesse a sokmilliós díjakat mi?
2021. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha eltelt 3 hónap már szerintem megnyugodhatsz. Ezek a csalók nagyrészt blöffölnek. Szerintem elég csali akad a horogra, nincs ezeknek emergiájuk mások ismerőseit valóban felkutatni. Gondolom néhányan azonnal beijednek és küldik a lóvét. Erre mennek rá. Jól tetted hogy nem reagáltál semmit. Nem érte meg neki, lapozott, ment a következő áldozatra.
2021. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Fölmerült bennem az is, mi van hogyha ez a csaló netalán felhasználja a képemet a nevemben egy másik emberrel szemben, akit ugyanúgy becsap, mondjuk egy lányt vagy egy homoszexuálist és végül még én leszek följelentve valaki által, mert azt hiszi az átvert személy, hogy az én vagyok, aki megzsarolta holott pedig nem. Tudom, hogy túlkomplikálom, de vajon lehet-e erre reális esély? Kissé aggódom, mi lenne ha ilyen megtörténne?
2021. dec. 10. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!