Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás valószínűleg BKK...

Végrehajtás valószínűleg BKK büntetés miatt. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Volt egy BKK büntetésem, utoljára 2-3 éve kaptam levelet arról, hogy közjegyzőhöz került. Akkor éppen nagyon nem volt pénzem, nagyon sokszor próbáltam felhívni a közjegyzőt, hogy részletfizetést kérjek, de sosem értem el és elfelejtődött. Ma reggel arra keltem egy hogy egy bizonyos Dr. XY majd' 100.000 Ft-ot leemelt a számlámról, a megjegyzésben egy szám és a közjegyző neve szerepelt. Az hagyján, hogy ebben a hónapban 8.400 Ft-om maradt élelmiszerre (szép karácsony lesz),de előzetesen sem egy levelet, sms-t, postagalambot, semmit nem kaptam. Ez így szabályos? Azt sem tudom mennyit akar legombolni rólam, meg ki ez. Mit tudnék csinálni? Természetesen nem elmenekülni szeretnék a tartozás elől, ki szeretném fizetni, csak nem ilyen embertelen módon. Délután fogom felhívni, nem tudom itt felveszik-e majd a telefont (google értékelései alapján nem valószínű) és lenne-e értelme.
2021. dec. 7. 06:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
#10 több mint valószínű igen. Csak hát ész is kellene hozzá hogy egy ilyen levelet értelmezzen valaki. Csak a szokásos “bszok bele” és kidobta.
2021. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
#10 Biztos gondolta itt is működik az "amit nem tudok az nem fáj" hozzáállás, csak nem éppen.
2021. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem feltétlenül kapott értesítést. Volt olyan, hogy tartozásról akkor értesültem, amikor a földhivatal jelezte, hogy jelzálogjogot tettek az ingatlanomra. Ha valakivel a behajtócég ki akar babrálni, megteszi.

Csendesen megjegyzem, a pár évvel ezelőtti levélre kellett volna érdemben (levél tértivénnyel) reagálni, most bármi, amit tehetnél, többe kerül, mint 100 000 Ft, és erősen kétséges a kimenetele.

Akiknek nagy a szája, jelzem, hogy 3X volt dolgom behajtóval. 2X parkolási bírság (ezek egyikéből lett jelzálog) olyan, helyen, ahol életembe nem jártam. A másik mobiltelefon tartozás. Az ellenbizonyítás a követelt összeg nagyon sokszorosa lett volna, amit nekem kellett volna megelőlegezni. Röviden, mindhárom eset lopás volt jogi köntösbe öltöztetve.

Mielőtt támadnátok: Van, hogy túllépem a parkolási időt, van, hogy nem lyukasztok BKV-n, de ilyenkor megvonom a vállam és fizetek. Az ember néha hibázik. Olyankor fizessen. Az, hogy egyes cégeknek joga van visszaélni a jogi eszközökkel, azonban felháborító

2021. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Előző, behajtó nem inkasszálhat ill. nem tehet jelzálogot semmire, csak a nav és a végrehajtó.
2021. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 14 Jogilag "egyszerű lélek" vagyok. Valami ingyenélő cég volt (A pontos titulus passz). Érdekes módon a személyzet mindhárom cég esetében a két legnagyobb magyar kisebbség tagjaiból állt, és ezt öltözködéssel és ékszerekkel ki is hangsúlyozták.
2021. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

Behajtó cég, közjegyző nem inkasszálhat bankszámlát és végrehajtást sem folytathat.


Ezeket kizárólag végrehajtó végezheti. Az a közjegyző valószínűleg ÖBV lesz, nem pedig közjegyző.


Végrehajtásra jogosultak: NAV, önkormányzati adóhatóság, önálló bírósági végrehajtó (ÖBV), törvényszéki végrehajtó (már a múltté, a NAV végzi ezt is).

2021. dec. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!