Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » BKK büntetés fizetés?

BKK büntetés fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok volna kis gondom.


anno 2016 júliusban megbüntettek a bkk-nál mert nem volt jegyem a egyik buszukra amire csak egy megállót száltunk fel mert sietni kellet a metrohoz.

Ám nem volt se újságos se normálisan működő automata a közelben.(ami volt azt ha ököllel ütöttem se vette volna be a érintést).

Nos ezzel nem is zargattak soha.

Ám kint lakom most szlovákiában s volt most nyáron megint egy büntetés persze az a én gondom volt mert ha haza jövök egy fél napra akkor is sétálgatok de ismerős felvitt villamosra ahol egy nő megbüntetett de nem a járaton hanem már a megállóban. mi csak egyet mentünk volna ezzel is de amég írta a papírt nos már vagy 8 megállót mentünk....

A mai nap meg otthon jártam s szüleim átvettek egy BKK-s levelet helyettem amiben 65.000-et szeretnének behajtani.

amit nem agyok hajlandó semmilyen körülmények közt kifizetni mert a bkk hibája is.

Olvastam elévülést s a első el is évült elvileg de a másik vissza hozta ha jól gondolom.


Nos szerintetek mi legyen?

Nem én vettem át így nem tudják hol lakom.

megköszönném a segítséget ha lehet valami úton módon.



2017. okt. 24. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elévülés. Ráadásul nagy észlény lehetsz, ha azt hiszed, hogy a "csak egy megállónyit megyünk" nem egyenrangú a több megállós büntetéssel? Meg mi az, hogy ők is hibáztak? Ne nevettess. Bliccelsz? Ez jár érte. Hidd el be fogja hajtani a BKK, ha kell a fizetésedből letiltva, vagy majd 20 év múlva az örökségedre jelzálogozva. Gondolkozz egy kicsit, fizesd be és tanulj az esetből. De leginkább: ne bliccelj! Pár éve költöztem a fővárosba, de ennyi semmirekellőt még nem láttam. Flegma pofával megy az ájfón nyomkodás, de jegyre nem telik és, ha felszáll egy ellenőr, csak úgy pucolnak lefelé... Borzalmas. De ha tartod magad és nem fizeted meg a büntetést, akkor megérdemled, hogy életed végéig nekik fizess majd a büntetési kamatokból.
2017. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajat magadnak bevallod azert hogy hibazol, vagy tenyleg elhiszed hogy teged mindig mindenki belerangat a problemakba?
2017. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért is lenne a bkk hibája? Ők kényszerítettek fegyverrel a bliccelésre? Arra is hogy ne fizesd be a büntetést?


És nem évül el, csak rakodik hozzá a kamat, meg egy idő után átadják a behajtáskezelő cégnek, és akkor viszik a cuccaidat.

2017. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

jó kifogások, buszra szállsz, és nincs se újságos, se működő automata...a sofőrnél is tudtál volna jegyet venni, ha ez lett volna a célod :D és akkor a BKK a hibás...:D ehhez kell vastag bőr...:D

ezek után nyilván el bírom képzelni, mennyire valós az, hogy a megállóban büntettek meg :D


nekem nincs bajom a bliccelőkkel, sőt én is szoktam, bár ritkán tömegközlekedek. egyszer büntettek meg Miskolcon, helyszínen kifizettem, mert volt bennem annyi gerinc, hogyha már lebuktam, akkor vállalom a következményeket.

akik állandóan a kiskapukat keresik, hogy lehetne kibújni a fizetés alól, meg mentegetőznek, na azok a szánalmasak igazán.

2017. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azért elég keményen kezdtek így "támadni"

Nos a tény az hogy vehettem volna a sofőrnél is ha nem lett volna nagy betűkkel kiírva hogy nincsen váltópénz nála nekem meg miért lenne apróm hogyha külföldröl jövök hirtelen?


Nem tudom 65 ezret semmi kedvel nem akarok kifizetni főleg hogy részlegben a ő hibájuk is akármit is mondtok, ha annyira azt akarják fizessek mindig legyen jegy újságosban vagy a automatában... ha külföldre megyek nem jöhetnek utánam agy ha nincsen lakcímem mivel nem magyar vagyok nemde? S a fizetésemből sem vonhatnak ha nem adózok haza.

2017. okt. 24. 16:08
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor ráterhelik a szüleid házára. Nem fogod megúszni, csak az nem mindegy hogy 65 ezret vagy egymilliót kell majd fizetned.És nem hizem hogy csak húszezreseid voltak, nem volt nálad ezres vagy ötezres..abból tudnak visszaadni.
2017. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát de most komolyan honnan szüljek én 65 ezret ha nincs munkám s nem rendelkezem értékekkel...

Majd le kell szólnom a szülőmet minek vette át azt a levelet...

sztem kiköltözöm s a szüleimet is viszem s le is van tudva. O.o

Más ötletem nincs s a levél alapján ami a postán rostokolt érdekesen 39 napja. 3 nap alatt senki nem szerez 65 ezret.

Határidő 10.28

2017. okt. 24. 16:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan szerinted mindenki hibás csak te nem? Gondolom téged se zavarna ha nem fizetnék ki a munkádat? Vagy ha kínálsz egy szolgáltatást és ingyen veszik igénybe igaz? Jó, nem tudsz összeszedni 65 ezret, majd egy milliót össze fogsz tudni? De nem lenne most ez ha van gerinced és kifizeted a büntetést helyszínen, ha már állítólag annyi pénz volt nálad hogy a sofőr nem tudta felváltani.
2017. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
még mindig nem érhető hogy a helyben levőset se tudtam volna kifizetni. úgy jöttem hogy volt jegyem budapestre s vissza szlovákba s kész 0 ft volt nálam így magyarba meg nem használhattam a kártyám. így meg most elvárják hogy 3 nap alatt szüljek 65 ezret... gyönyörű ez a ország be kell valljam s szándékosan ültek a cseken. 50%-50% ban én s a bkv is hibás.
2017. okt. 24. 16:25
 10/18 A kérdező kommentje:
szlovákból meg kétlem hogy tudott volna vissza adni..
2017. okt. 24. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!