Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nő valótlanul vádol...

Ha egy nő valótlanul vádol valakit szexuális erőszakkal, hány év börtönt kap?

Figyelt kérdés

[link]


Ez az eset kapcsán gondolkoztam el rajta, hogy büntetőjogilag nem érdemelnék meg az életfogytiglant az ilyenek? Mármint sokszor tönkreteszik egy ember életét, és ezenkívül még a tényleges erőszak áldozatainak is inflálják a szavahihetőségét.


Magyarországon mi a jogi következménye az ilyennek?



2021. dec. 29. 21:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

pár hete volt egy eset.

gyermekelhelyezési perben anyuka azzal vádolta meg az apát, hogy molesztálta a közös gyermeket.

teljes körű kivizsgálás történt ami után 3 és fél év felfüggesztett kapott anyuka.


am elképzelni is rossz ebben, ha apukának éppen nincs felesleges másfél-2 millája ügyvédi képviseletre, meg igazságügyi pszichiáter kifizetésére akkor mi történik ilyen esetben...


ahogyan az is fura, hogy a vádoltnak kell bizonyítani az ilyen esetekben, hogy nem történt ilyen.

nem pedig a feljelentőnek, hogy történt.

2021. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
12: Rossz hírem van, ellen kell állnod. Ha nincs ellenállás, nincs erőszak.
2021. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Ha valótlanul vádol meg valakit nemi erőszakkal, akkor legyen az a büntetése, hogy tényleg megerőszakolják.
2021. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Aki hülyeségeket irkál annak meg legyen az a büntetése hogy eltiltják az internettől.
2021. dec. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

5: "Ha egy nő feljelentést tesz, akkor fel kell rá készülnie, hogy rengetegszer kihallgatják, felidéztetik vele a traumát,"


Mert amúgy szerinted hogyan kellene másképp történnie egy kihallgatásnak? :DD

2021. dec. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben is az kap börtönt, akit a nő valótlanul vádol. Ugyanis az isztambuli egyezmény értelmében ilyenkor a férfinak kell bizonyítania, hogy nem követte el a bűncselekményt, ami sok esetben lehetetlen.
2021. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%
16: amit szerencsére nem ratifikáltunk.
2021. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%
Semennyit. Jelenleg e térten feminista diktatúra van.
2021. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%
Engem váláskor az exfeleségem megvádolt hogy megvertem és megerőszakoltam. Viszont pechje volt, mert akkor épp külföldön voltam, amiről ő nem tudott. Raádául a világ másik felén, olyan helyen, ahol az útlevélbe is bepecsélték. Feljelentettem hamis vádért, bebizonyítottam, hogy alaptalanul vádolt meg, mégsem lett számára semmiféle következménye a dolognak, mert a rendőrségen egész véletlenül elvesztek az iratok. Ennyit a magyar igazságszolgáltatásról.
2021. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!