Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetséges az hogy az...

Hogy lehetséges az hogy az ellátáshoz való jogot a háziorvosok előszeretettel megtagadják csak azért mert valaki nincs beoltva?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy én oltott vagyok, és úgy alkotok ilyen véleményt.


Szóval rengeteg-rengeteg képet látok az interneten hogy egyik másik rendelőbe ki van írva hogy oltottakat nem áll módukba kezelni/vizsgálni. Nem tudhatjuk hogy ezek mennyire igazak vagy esetleg hazudozásból rakta valaki fel a fénykép ereéig, de nem is hittem ebben amíg ismerősömmel ez meg nem történt. Háziorvoshoz megy be mert nagyon csúnyán köhögött és kiütései voltak a kezén. Kijön az ápoló és első kérdés hozzá "Be van oltva? Ha nem akkor kérem telefonon keresse a Doktornőt" A story további része nem releváns, mert lehet akárhogyan magyarázni a szituáció hogy személyesen nem látják el az magáért beszél.


Szóval jogilag ezt hogy tehetik meg? Ezek után kezdem azt hinni hogy a képek nem is kamu képek hanem valódiak, és ténylegesen vannak ilyen gerinctelen féreg orvosok.



#jog #oltás #orvos #kezelés #oltatlan #vizsgálat megtagadás
2022. febr. 3. 23:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%
Telefonon keresztül kap ellátást, mert a járványveszélyt növeli a jelenléte az egészségügyi intézményben. Ennyi. Amúgy meg ha ennyire nem érdekli az orvostudomány, akkor minek zaklatja az orvost? Kezelje magát otthon pókhálóval és szevasz.
2022. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
22%

Miért az orvos a gerinctelen féreg ?

A beteg saját döntése volt hogy nem oltatta be magát.

Undorító hogy az oltatlanok más f.szával verik a csalánt.

Ő döntött így hát vállalja a következményeket, ne rinyáljon.

2022. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
44%
Jogos, ha ekkora okostojás minek megy orvoshoz.
2022. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Értem emberek, ez a ti véleményetek amit köszönök is hogy szántok rá időt, de én még mindig jogi kérdést tettem fel ahol nem véleményt kértem hanem igazolást, miszerint ez JOGILAG helytálló-e.
2022. febr. 3. 23:28
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem tagadja meg, mivel telefonon rendelkezésre áll, diagnosztizál, receptet, beutalót feltesz az EESZT-be.
2022. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Sokat nem veszít.

Oltással is hónapokat kell várni egy MRI vizsgálatra, így marad a magán.

2022. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5/6 Telefonon kivitelezhetetlen egy fizikai jeleket produkáló beteg ellátása, így ez vagy mulasztás vagy megtagadás. A kezelés nem arról szól hogy beszél az orvossal, hanem hogy az egészségi állapotát SZEMügyre veszi. Távgyógyítók 2005 körül voltak a Budapest TV-n, és nem a háziorvosok.


6/6 Az már szimplán szerintem csak leterheltség, legalábbis jó esetben.

2022. febr. 4. 00:08
 8/35 anonim ***** válasza:
50%
7. Miért nem tudja elmondani a beteg a tüneteit? Hol, hogyan, mi fáj? Milyen a kiütés? Van-e ödéma, bőrpír, etc… Azért már ne az orvos legyen a hülye. 😂
2022. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8-as ezt te sem gondolod komolyan :D Úgy hiszed hogy egy átlag ember (például én is, annak ellenére hogy ezeket pont tudom) ha nem olvas utána tudja-e mik ezek a betegségek? Lehet hogy neked alap, és egyszerű de például ha én felteszem ezt a kérdést a 60 éves papámnak hogy "Papa, neked van ödémád, vagy aphták vannak a kezeden?" akkor elküld a fenébe, hogy ne beszéljek neki kínaiul. Nem várható el ez egy embertől sem. Más hogy illene tudni alap dolgokat de nem lehet elvárás.


De emberek, többet nem válaszolgatok mert JOGI VÁLASZT VÁROK, KÉRLEK OLVASSATOK!!!!

2022. febr. 4. 00:21
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Hiába okoskodsz, kérdező, nincs igazad. Amúgy is túl van terhelve most az egész egészségügy a COVID miatt, érthető, hogy ezek fő okozói hátrébb vannak sorolva.
2022. febr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!