Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Temetési költségek?

Temetési költségek?

Figyelt kérdés
Apukám felesége írt egy végrendeletet, hogy ha ő hal meg előbb akkor apukám örököl mindent, ha pedig apukám hal meg előbb akkor én. Apukám már jó pár éve meghalt most pedig ő is így végrendelet szerint én örököltem volna mindent. De mint kiderült mivel nem vagyok vérszerinti rokona ezért a földet az egy hektáros korlát miatt nem kaphatom meg. Így szét osztották a testvérei gyerekei között. Ők voltak azok akiknek semmiképpen nem akarta odaadni mivel amíg élt rá se nyitották az ajtót. Ezért gondoltam ha már az örökséget elvitték akkor a temetési költségekbe is beszálhatnának. De amikor ezt felhoztam elkezdett az összes kiabálni,hogy mit képzelek én magamról, nekik nem kell semmit fizetniük, nekik semmi közük a temetéshez. Ez tényleg így van? Elvitték az örökséget és a temetésbe egy forintot nem kell adniuk? A másik kérdésem az lenne: Valaki azt mondta nekem,hogy mivel a föld végrendelet szerint az enyém kellett volna legyen, ezért megpróbálhatom beperelni őket, hogy fizessenek valamennyit mivel elvették az örökségem. Ennek lenne értelme?
2022. febr. 9. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van már a neveden föld és azért nem lehet több?

Apum is örökölt így, bár ő erdőt, de megcsinált egy képzésd, elfelejtettem már mi a neve,de azzal lehetett a nevén több terület

2022. febr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs a nevemen föld,de amit örököltem volna összesen több volt mint egy hektár,így vissza dobta a földhivatal. Én is ezt a képzést akartam, csak azt mondta a közjegyző,hogy ezt apukám feleségének a halála előtt kellett volna,mert így már nem fogadhatja el.
2022. febr. 9. 00:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki örököl, annak kötelessége a temetés költségeit fizetni. Több örökös esetén az öröklés arányában.


Én a helyedben ügyvédhez fordulnék.


Furcsa nekem ez a föld-öröklés. És ha nem lettek volna gyerekei, vagy nem olyanok, akik földet kaphatnak, akkor az államé lett volna, vagy mi a szösz?

2022. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor az államé lett volna. Az annyiban lett volna jobb,hogy az állam ilyenkor kártalanít. De azt nemtudom,hogy akkor is kérhetem-e a kártalanítást ha más viszi az örökséget.
2022. febr. 9. 00:37
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Marhaság . Venni nem vehetsz képzés nélkül egy hektárnál többet. Ennek az örökléshez semmi köze. Szép is lenne ha elvennék az örökségem. Téged átvertek
2022. febr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez, mert itt valami nem tiszta.
2022. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Marhaság . Venni nem vehetsz képzés nélkül egy hektárnál többet. Ennek az örökléshez semmi köze. Szép is lenne ha elvennék az örökségem. Téged átvertek"


Butaságot írsz. A földtörvény szerint a törvényes örökös örökölhet bármekkora földet, a végrendeli örökös nem. Ha a végrendeleti örökös az örökség megnyílásakor (az örökhagyó halálakor) nem rendelkezik a megfelelő végzettséggel, akkor a törvényes örökösök örökölnek.


Kérdező! Erre sajnos előre kellett volna gondolnod és elvégezni a tanfolyamot. Perelni őket nincs értelme, törvényesen jártak el.


Emellett a temetésre az köteles, akit arra az elhúnyt végrendelete kötelez, illetve közeli hozzátartozója a törvényes öröklési rend szerint. Tehát ha a gyerekei örököltek, akkor ők kötelesek a temetés költségeit viselni. Ha te eltemettetted, akkor jogosan kérheted a költségek megtérítését.

2022. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Így igaz lehet nem olvastam el figyelmesen. De meg ebből nem derül ki kié volt a föld. Ha az apjáé akkor ő örökölt volna eleve nem?
2022. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!