Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egyszerű sétára indulok,...

Ha egyszerű sétára indulok, úgy hogy nem vásárolok semmit, és nem használom a tömegközlekedést, és igazoltathat a rendőr, ilyen esetben is kötelező magammal vinnem a személyi igazolványomat és lakcím kártyámat?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?

2022. febr. 14. 11:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köteles vagy tudni igazolni magadat, a rendőrnek meg jogában áll bármikor igazoltatni téged.

Ha nem tudod magad igazolni, bevihetnek az örsre ellenőrizni. De a valóságban a rendőrök is tudják, hogy ez fölösleges szívózás a legtöbb esetben és csak szólnak, hogy "hát legközelebb legyen nálad".

Persze ha arról van szó, hogy keresnek valakit... pl pár hete nővéremet a villamosmegállóban igazoltatták, mert egy cslaót kerestek a környéken és a csaló küllemre hasonlított nővéremre. Mivel tudta igazolni, hogy ő kicsoda, így megköszönték és mentek tovább. De gondolj bele mi van, ha nem tudta volna? A személyleírás illik rá, a környék stimmel, és nem hajlandó igazolni magát... hát elég egyértelmű, hogy az ilyet be kell vinni.


Amúgy évekkel ezelőtt volt ilyen "jaaa jszívszorító" facebook poszt, hogy idős bácsikát leszállították a buszról, mert nem volt nála személyi amivel igazolja, hogy jogosult ingyenesen a tömegközlekedésre, és milyen szívtelen a kaller. Pedig fair enough, a BKV bármikor ellenőrizheti az utazásra jogosító okmányt (jelen esetben a személyit) ami eeeelvileg mindig nálad kéne hogy legyen... namindegy.

2022. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs ilyen előítélet nyugaton"


Jöttünk haza hollandiai nyaralásból még 3-4 évvel ezelőtt. A feleségemnek akkoriban volt egy kék csík a hajában. A reptéren azonnal kikapták a sorból és átnézték mindenét, drogot kerestek. Akkortájt indult az Ozora fesztivál:D

De, vannak előítéletek nyugaton is.

2022. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ma már a legtöbb rendőr, a normálisabbja persze, lekérdezi rádión. Ha nincs ellentmondás és nem balhé miatt állított meg, csak rutin ellenőrzés volt, akkor elengednek. Én egyszer vidékre mentem kocsival, minden papírt otthon hagytam. Bemondtam az adatokat és elengedtek. Ők tudják, hogy van jogsi, nem körözik a kocsit stb. Csak nem kell flegmának lenni. Én is mondtam, húúú basszus, a másik táskámba maradt....
2022. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!