Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A békéltető eljárás határozata...

A békéltető eljárás határozata mennyire végleges? (más terméket kaptam és békéltetőig kellett vonszolni az ügyet)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valakinek békéltető eljárással kapcsolatban tapasztalata?


Még 2021 decemberében rendeltem egy ajtót egy magánvállakozótól, aki rossz ajtót szállított le, de ez sajnos csak kicsomagolás után derült ki. (nem egyedi gyártású, hanem raktárkészletről rendelt)

Két hónapig hitegetett, hogy kicseréli az ajtót, aztán elegem lett belőle (megvolt mindenféle felszólítás, stb), megrendeltem máshol az ajtót, ezzel az üggyel pedig a békéltetőhöz mentem.

A békéltetőnél nem jelent meg a vállalkozó, de felhívtuk és ott megegyezünk, hogy visszaveszi az ajtót, erről határozat is született.

Persze nem jött érte, nem fizette vissza, és most, hogy a határozatban foglalt határidő lejárt, elkezdett visszakozni az ember, hogy ő csak bontatlan csomagolásban hajlandó visszavenni a terméket, mert ez neki bukta lesz, stb. Az eredeti ár kb 45%-t hajlandó lenne kifizetni…


A kérdés, hogy ha nem fogadom el ezt az ajánlatot akkor mennyi esélyem van nyerni (és milyen áron)?

Ugyebár az én nézetem az, hogy az ember két hónapig nem szállított és hitegetett engem, ráadásul most rám akarja húzni a veszteségei egy részét, amiből én nem kérek. Plusz van egy határozatom, amibe ő (gondolom akkor még nem gondolta végig) belement, nem tudom, hogy utólag mennyire módosítható ez….


Előre is köszönök minden tippet :)



2022. ápr. 26. 15:11
1 2
 11/17 anonim válasza:
29%

Utolsó már megint nem olvasol. Írta hogy egyezséget kötöttek amit a békéltető testület határozatba foglalt. Ez végrehajtható okirat. Kész, pont.

Az meg teljes nonszensz amit írkálsz hogy a cég kérheti ennek a hatályon kívül helyezését. Nem baj ha nem értesz valamihez, de a hülyeséget legalább ne terjesztenéd.

2022. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

11

Nem, nem írta. Azt írta, hogy:

"A békéltetőnél nem jelent meg a vállalkozó, de felhívtuk és ott egegyezünk, hogy visszaveszi az ajtót"

Ezért kértem, hogy pontosítsa, hogy mi történt. A békéltető testületnél kis túlzással félanalfabéták dolgoznak, nem csoda, hogy nem jó semmire az egész banda, semmi meglepő nem lenne abba, ha nem jogszerűen állítanának ki határozatokat.


Azt pedig elolvashatod magad is a békéltető testület weblapján, hogy milyen esetben kérheti - és fogják is megítélni - a döntés hatályon kívül helyezését a döntésnek. Meglehetősen sok kitétel vonatkozik erre is.


Semmi baj, ha gyerekkorodban arról álmodtál, hogy majd egyszer levelezőn elvégzed a jogi egyetemet, de ezzel nagyjából azt a színvonalat hozod, mint a békéltető tesület.

2022. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, igen értem mire gondolsz, ez nekem is kicsit furcsa volt...


A következő történt: Nem jelent meg a vállalkozó, de az ügyvezető felhívta telefonon, és úgy egyezkedtünk, ahol persze mindent megígért ( valószínűleg megleptük, nem gondolta át, illetve hozta a eddig jól bevált mindent is megígér aztán semmit se tart be formáját, stb... ), hogy visszafizeti az ajtó árát és elviszi a terméket, amit én elfogadtam (formálisan)

Ezt az ügyvezető úgy könyvelte el papíron, hogy "a felek az eljárás során egyezséget kötöttek..." a fenti dolgokról. Ez van a határozat szövegében.


Tehát eszerint a vállalkozás elismerte a követelésemet és vállalta az ár visszatérítését ott és akkor az ügyintéző előtt. Szóban, de tanú előtt.

Viszont később meggondolta magát és elkezdett utólag alkudozni, amibe én nem szeretnék belemenni, ha van esélyem ezt a "egyezséget" bevasalni rajta.


Milyen alapon kérheti a hatályon kívül helyezést? Kell jogos indoknak lennie? Vagy az is mehet bemondásra ha nem érzi magára kötelezőnek? Ezesetben mi történik? Perre megyünk?

2022. ápr. 27. 23:23
 14/17 A kérdező kommentje:

Hol található ez a lista a hatályon kívül helyezésről a honlapjukon? Nekem nem sikerült megtalálnom...

Másik békéltető testületeknél találtam pár kitételt, de ez inkább arra vonatkozik, ha valami jogi/formai követelménynek nem felel meg, és hogy ahhoz először a békéltető ellen kell pert indítani...

Vajon jelen esetben fennállhat ilyesmi?

2022. ápr. 27. 23:41
 15/17 anonim válasza:

De igen írta, csak nem tudsz olvasni:

"A szövegezés szerint mi egyezséget kötöttünk a termék visszavételéről és a teljes vételár befizetéséről a határozatban, ami benne van foglalva a fenti részbe."

2022. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem én írtam az eddigieket, de szerintem ha nem írta alá, akkor tök mindegy mit mondott a telefonban.

Volt tanú, oké. De ez kevés.

Szerintem (és nem értek hozzá, ez csak a saját logikám) semmit nem ér a papírod, mert nem volt ott személyesen.

2022. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Továbbá ha már elkezdtél a hatályon kívül helyezésről hablatyolni, íme a jogszabályi rendelkezés:

A fél a kötelezést tartalmazó határozat, illetve az ajánlás részére történt kézbesítésétől számított tizenöt napon belül keresettel annak hatályon kívül helyezését kérheti a békéltető testület székhelye szerint illetékes törvényszéktől, ha


a) a tanács összetétele vagy eljárása nem felelt meg e törvény rendelkezéseinek,


b) a 18. § (1) bekezdése alapján a békéltető testületnek nem volt hatásköre az eljárásra, vagy


c) a 29. § (4) bekezdésében meghatározott okból a kérelem meghallgatás nélküli elutasításának lett volna helye.


Miután általában 15 nap van a teljesítésre és a kérdező azt írta hogy ez nem történt meg, ezért írtam hogy már nonszensz amit írtál a hatályon kívül helyezésről, mert annak már NINCS helye.


És végül az utolsó megjegyzésedre reagálva:

Semmi baj, ha gyerekkorodban arról álmodtál, hogy majd egyszer levelezőn elvégzed a jogi egyetemet, de attól, hogy ez nem sikerült és most másokon vezeted le egy anonim oldalon a frusztrációd, még nem lesz jobb.

2022. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!