Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20.480 Ft vitatott követelésér...

20.480 Ft vitatott követelésért mennyi perköltségre lehet számitani? az eredeti követeles 10.000 Ft aminek ellent mondtam mert nem biztositottak a jegyvasarlasi lehetoseget(jegypenztar zarva, buszvezetonel nem lehet jegyet venni ->koronavirus

Figyelt kérdés

(Busztarsasag, koronavirus, nem volt nyitva jegypenztar, sajnos egy hirtelen halaleset miatt utaztam kulfoldrol, ahogy emlitettem jegypenztar zarva, applikacio nem mukodik, az allitasuk szerinti forgalmi iroda sem volt nyitva es ott sem lehetett jegyet venni, valamint ez sem kitablazva nem volt, sem a honlapon nem volt feltuntetve)


Fogasztovedelem/Bekelteto testület elé vittem az ügyet, a békelteto testulet eddig nem valaszolt, közben a busztarsasag az eredetei 10.000ft-tol tobb mint a duplajara 20480 Ft-ra emelte a tartozsas összeget es perrel fenyegetoznek.



#koronavírus #busztarsasag #erőfölánnyel való visszélés #perköltség 20.000Ft esetén #békéltető testület feladata #busztársaság felügyeleti szerv
2020. aug. 18. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
És meg is fogják nyerni. Még ha az igaz is, hogy semmilyen lehetőség nem volt a jegy megváltására az sem jogosít fel téged, hogy igénybe vedd a szolgáltatást az ellenérték megfizetése nélkül.
2020. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a kérdés az volt hogy mennyi lenne a perköltség

pär ezer forint?

2020. aug. 18. 13:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nehéz megsaccolni, mert a perköltség az ügyvédi és szakértői díjakból + az illetékekből áll.

Az illeték min. 7000 ft azt hiszem vagy a per tárgyának 6%-a, a busztársaság ügyvédjének a díját pedig nem tudom. De kevés ügyvéd dolgozik 20-25e ft alatti óradíjon, pláne nem az ilyen csókos állami cégeknél illetve akkor, amikor gyk. 100%-ra biztos, hogy nyernek és áthárítható a költség..


Én 100e-s tételre számítanék, pár ezerre semmiképp sem.

2020. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

25korul szokott lenni az ügyvédi munkadíj + a költségek.

El fogod veszteni.

Jobban jársz anyagilag,ha most fizetsz.

2020. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ fizettem
2020. aug. 22. 13:42
 6/6 anonim válasza:

Azt kellett volna inkább, hogy nem ismered el a büntetést.

Ilyenkor nincsen bírság, ami növekszik. Hanem egyből per lesz belőle.

2020. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!