Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan/Hol tudo lekérdezni,...

Hogyan/Hol tudo lekérdezni, hogy megmaradt-e Német egészségügyi biztosításom?

Figyelt kérdés
Üdv. Kint dolgoztam Németországban egy Német közvetítőn keresztül, de megszünt a munkám és hazaköltöztem, sajnos még nem vagyok jártas az ottani törvényekben, de figyelmeztetett egy ismerősöm, hogy az egészségügyi biztosítást nekem kell megszüntetnem különben nagy büntetésre számíthatok, felhívtam a közvetítő irodát ez ügyben, hogy nekem van-e teendőm ezzel kapsolatban, hogy eljöttem Németországból és azt mondták, hogy nincs, ők intéztek minden és azzal, hogy felbontották a szerződést automatikusan megszüt az EÜ biztosítás is vagy valami ilyesmi, de én szeretnék biztosra menni, hol tudnám ezt lekérdezni?

2022. máj. 16. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"2. Betegbiztostás felmondása

Abban az esetben, ha külföldre költözöl mindenképp közölnöd kell ezt a betegbiztosítóddal. Sem magán, sem pedig állami német betegbiztosításod nem lehet, ha külföldre költözöl. Nekik is az "Abmeldebestätigung" másolatát kell elküldened."


Ez alapján neked kell felmondanod. Csak tudod melyik biztosítónál voltál, meg a számodat. Én pl. az AOK-nál vagyok. De biztosan kaptál kártyát is, azon minden adat rajta van. Felhívod őket és rákérdezel.

2022. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Automatikusan biztos, h nem szünik meg. Általában neked kell jelezned, igaz, van olyan munkáktató aki ezt elintézi, de az ritka. A lényeg, h mindenképp szólni kell, mert a biztosító várja a havi összeget. Úgyhogy mindenképp vedd fel a kapcsolatot a Krankenkasse-val minél előbb.
2022. máj. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!