Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyukám a szomszédra iratta a...

Anyukám a szomszédra iratta a házat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgoztam 4 évig, fél évente 1x jöttem haza, addig anyukámhoz a szomszéd banda járt át segíteni a tudtom nélkül ...majd úgy rábeszélték, fogalmam sincs hogy, hogy anyukám rájuk íratta a házat, ami majd a fele az enyém, másik fele az öcsémé lett volna, aki szintén külföldön van( Sajnos mióta apám meghalt, anyám elkezdett inni..)

Ilyenkor mit tudok tenni, vagy semmit ez már a szomszédé?

Rengeteget dolgoztam öcsémmel rajta, felújítottuk, erre ilyet csinál.

Sose voltunk rossz kapcsolatban, sőt, mégis ezt most megtette. Mit tudunk tenni ellene hogy mégse a szomszédé legyen??


2022. máj. 23. 21:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

*mindent eltitkolt előttem *

Azt mondta hogy nekem már van házam, öcsémnek is, a családba meg beteg gyerek van és sokat sírtak neki megsajnálta őket...

Élvezeti joga van, ha meghal az övéké.

2022. máj. 23. 22:43
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság, hogy idős embert nem szabad egyedül hagyni, mert félrevezetik, kihasználják.


Ügyvéddel kell konzultálni, hogy mit lehet tenni ez esetben. Gondnokság alá helyezéshez persze szakértőnek kell kimondani, hogy nincs a teljes belátási képességének a birtokában.


Ezt te tudod megítélni, hogy megállja-e a helyét.

2022. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem idős, 58 éves.
2022. máj. 23. 23:16
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
És birtokában van a belátási képességnek? Tiszta a tudata? Ez a kérdés.
2022. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nem tudsz mit tenni. A gondnokságba vétellel az a gond, hogy hiába mondja ki szakértő, hogy nem tiszta, a törvények arra adnak lehetőséget, hogy ő döntse el, hogy ki legyen a gondnoka. Ha annyira szereti azt a másik családot, akkor valószínűleg őket fogja választani.

Sajnos (vagy szerencsére, nézőpont kérdése, de a te esetedben nem jó) mindenki úgy rendelkezik a saját tulajdona felett, ahogy akar. Bár természetesnek vesszük, hogy a szülők a gyerekre hagyják a földi javakat, valójában ez egyáltalán nem kötelező.

Amit tehetsz;

1. Ha ajándékozásival került a nevükre, akkor nincs sok mozgástered. Annak esetleg utánanézhetsz, hogy a mindenféle pénzeket befizette-e a család, mert ha nem, akkor lehet a visszavonatásra esély. Az is lehet, hogy az ajándékozási szerződésben nem a valós értéke szerepel az ingatlannak, ami szintén (adó)csalást sejtet, így ezen az úton is támadható a dolog. Ha esetleg egyik sem jön be, akkor anyukád ha 15 éven belül meghal, akkor jogosultak vagytok a kötelesrészre, ami a törvényes örökség 1/3 része.

2. Ha adás-vételivel került le a nevéről, akkor nektek, mint tulajdonostársaknak elővásárlási jogotok van, ami azt jelenti, hogy ha van egy konkrét ajánlat, akkor ti ugyanazon az áron eldönthetitek, hogy megveszitek-e. Viszont anélkül nem adhatja el a részét, hogy nektek nem szól, illetve ti nem mondtok le az elővásárlási jogotokról. Ha ez történt, akkor az adás-vételi szerződés megtámadható.

3. Az is lehet (bár szerintem ennyire nem voltak furmányosak), hogy aláírattak vele valami papírt, hogy mondjuk adtak neki 50 millió forint kölcsönt, és mivel anyukád nem tudta visszafizetni, ezért lemondott a javukra a házrészről. Ebben az esetben mindenképp ügyvéddel konzultálj, hogy lehet-e valamit tenni.


A jó a rosszban, hogy ez most derült ki, nem pedig a hagyatékin, hogy ja, amúgy van végrendelet, és ti semmit nem kaptok (de akkor is járna a kötelesrész).


Amit még tudsz tenni; kérheted a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, idővel kényszerárverezik a házat, te megkapod a pénzt a negyed részed után, anyukád meg a kedves új családja nyakán marad. Mindenki jól jár.


Sajnálom egyébként, hogy ilyen helyzetbe kerültél, nálunk is volt egy hasonló helyzet, és ugyan áldozatok árán, de a gyerekek hozzájutottak az örökségükhöz (gyakorlatilag meg kellett vegyék a saját apjuktól, szóval az is egy szomorú történet).

2022. máj. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
57%
szomorú :/
2022. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
EGYEDÜL voltam DOLGOZNI külföldön oda vittem volna anyámat????
2022. máj. 24. 10:47
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

#11: ezt hogy érted???? Tehát anyádnak csak haszonélvezeti joga van a házon???? Akkor el sem ajándékozhatta! A Tulajdonos (örökösök) aláírása nélkül SEMMIS a szerződés.


ELmondanád, mi a valós helyzet?

2022. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, milyen hivatalos irat született. Ajándékozás? Eltartási szerződés? Adás-vétel haszonélvezettel terhelten?
2022. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ő VOLT A TULAJDONOS DE A SZOMSZÉDOKRA ÚGY RAÍRATTA HOGY AMÍG ÉL AZ ÖVÉ ÉLVEZETI JOGA VAN!!!

Amikor meg meghal akkor onnantól az övéké rz a valós helyzet hat hogy lehet valaki ennyire idióta hogy nem fogja fel amit írok?

2022. máj. 24. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!