Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik felügyeleti szervhez...

Melyik felügyeleti szervhez kell fordulni, ha egy üzlet nem utalta el a 14 napos elállás miatt az összeget az elállástól számított 14 naptári napon belül?

Figyelt kérdés
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság megszűnt. Ha jól vettem ki, valószínűleg a lakóhelyem szerinti kormányhivatalhoz kell, de nem volt egyértelmű a dolog. Egyáltalán nincs ehhez őszintén szólva kedvem, mert valószínűleg jelentős időbe fog ez az egész telni, de pénzről van szó, amit egyébként is haladéktalanul illene elutalni, a 14 nap egy maximális türelmi idő.

2022. máj. 24. 09:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen az üzlettel megy a levelezés, tegnapi ígéretük szerint "hamarosan utalják", de nem történt meg, a mai emailre még nem válaszoltak se szöveggel, se utalással.
2022. máj. 24. 09:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben valószínűleg a Békéltető Testülethez fog irányítani a Fogyasztóvédelem.
2022. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Novák Katalin királynőhöz
2022. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Futkoshatsz, csak nem sok értelme
2022. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor más oldalról közelítem meg: milyen büntetőjogi kategóriába tartozik az, ha az üzletben a kolléga átvette a terméket, azonban annak értékét nem utalják át? Szerintem ez simán büntetőjogi téma.
2022. máj. 24. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez polgarjogi vita es nem buntetojogi.
2022. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában amúgy már a fogyasztóvédelemmel való fenyegetés is elég. Nekem az IKEA küldött egy lapra szerelt szekrényt, amit rendesen odabasztak és leverték a sarkát, de a két futár srác rutinosan intézte az átadást, én meg mulya voltam és átvételkor nem fordíttattam meg. IKEA-nak írtam, blablabla, kivizsgálják, visszaküldtem, fotóval is igazoltam, hogy egyértelmű szállítási hiba, húzták az időt. Amikor kifutottak a törvény által megszabott határidőből online nyitottam egy ügyet a Fogyasztóvédelemnél és megírtam a cégnek, másnap már jött a telefon (előtte persze csak emailek), hogy azon a hétvégén(!) már hozzák is a cserét. Az más kérdés, hogy rá egy hétre jött az elutasítás a Fogyasztóvédelemtől, hogy semmi közül a dologhoz (tudnám akkor kinek van).
2022. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül ma nagynehezen megjött a pénz, de kaptak a Googlen egy szép kis egycsillagos értékelést a történettel, ha csak egy embert is megvédek ezzel tőlük, akkor már megérte.
2022. máj. 25. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!