Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthoni kannabisz termesztés?

Otthoni kannabisz termesztés?

Figyelt kérdés

Például Németországban, Kanadában, Luxemburgban, Máltán, Portugáliában, USA néhány államában, stb.

A legalizáció kiszorítaná a feketepiacot és nagy bevételt hozna az országnak.



2022. máj. 29. 00:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

Magyarországon bűncselekmény, szóval, ha saját ültetvényt akarsz, költözz külföldre, ahol lehet.

(az USA-ban csak bizonyos feltételek megléte esetén termeszthetsz otthon, akár magadnak, akár eladásra. Szóval nem úgy megy, hogy John Smith eldönti hogy holnaptól kendert nevel, és annyi. A többi országot nem tudom.)

2022. máj. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van, kérdező, de ebbe bármelyik kormány belebukna, ha engedélyezné.

Itt 2 millió alkoholista hazájában a többség szerint az teljesen rendben van, ha napi szinten kemény drogot iszik az ember, és közúti baleset okoz meg agyonveri a családját, de egy könnyűdrog kiveri a biztosítékot.

2022. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Ellenkezőleg! Hogy hozna bevételt az országnak, ha otthon termesztheted? Ilyen árral rendelkező terméknél nálunk úgy gondolom, hogy a legtöbb fogyasztó úgy döntene, hogy inkább nevel 1-2 tövet otthon magának.
2022. máj. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
36%
Mindig ez a k...a alkohol jön bezzeg példaként. Nem jó érv!!! Attól, hogy egy tudatmódosító káros és legális, még nem jó érv egy másik káros tudatmódosító mellett, hogy az is legyen legális! Senki ne mondja, hogy nem káros, minden ami szellemi és/vagy testi függést okoz, az eleve az, teljesen mindegy, hogy a testre az káros vagy sem! A test, az ember része a tudat! Legális régiókban rengetegen vannak, akik ettől nyugodnak meg vagy ettől pörögnek föl vagy ettől alszanak el. Erre nem lehet azt mondani, hogy rendben van!!!
2022. máj. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

4

Nem is azt írtam, hogy rendben van, hanem hogy egy sokkal-sokkal nagyobb egészségügyi és társadalmi kockázatot jelentő kábítószer meg engedélyezett, és ezt teljesen rendben lévőnek tartják az emberek. Minden egyes összejövetelen, ünnepségen be kell bszni. Még a templomban a pap is piál...

De jól írja a 3-as válaszoló, pont azért legális az alkohol, mert egy függő boradagjának megtermelésére kell többszáz m2, ami egyrészt nehezen elrejthető, másrészt az emberek nem kínlódnak ennyit a szőlőtermeléssel, azaz adóztatható. Ezzel szemben, pár tő kender bárhol elfér, zárt kertben nem is lehet észrevenni, kevés munkával meg lehet termelni egy éves adagot. Vagyis, a használók többsége nem adózna. A penelekben meg leszakadnának az erkélyek a sok földtől...

2022. máj. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%
Nekem pl az a bajom hogy eleve függő vagyok. Füvet már nem nagyon veszek mert irtó drága lett, és le van fújva vegyszerekkel. Így viszont marad a pia. Leszokni nem tudok, mert több rehabon is voltam. Mára feladtam. Ha nincs fű akkor tehát iszok minden nap, de így nem érem meg szerintem az 50 et se. Ha meg lenne fű akkor kevesebb bajt okoznák (magamnak és másoknak) és szerintem jóval tovább is bírnám. De hát ezen körülmények között nincs választásom 😓
2022. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

Pont ezt vitatom! Egyformán káros! Senki sem tartja rendben az alkoholizálást (hogy annak milyen foka az, ami már nincs rendben, azt embere válogatja, ez tény)! Hadd ne kezdjek én is ilyen túlzásokba a kannabiszfogyasztást illetően, mint Te az alkoholfogyasztásban, hogy minden összejövetelen be kell b-szni... Ilyen erővel vehetjük a szomszédomat, aki nem dolgozik, de minden nap kihajtja valahonnan azt a 2 ezret és elmegy és vesz egy adagot! Na azt látnád, azt a küzdelmet, azért a 2 ezerért, hogy honnan, kiről, kitől húzza be, akár mit adjon el stb. no akkor újragondolnád ezt a dolgot, hogy vajon károsabb-e az alkohol... Ugyanúgy egy szélsőséges helyzet s ha ezt veszem általánosnak, akkor az pedig ugyanúgy túlzás! Nem kell még egy olyan tudatmódosító, ahol ugyanúgy megadjuk azt a lehetőséget, hogy annál is legyen/lehessen egy olyan számottevő réteg, akit ez betud rántani magával! Nagyon rendjén van, hogy így vélekednek róla sokan, ezt kimondottan üdvözítem! Nem jó erre felhozni azt, hogy az alkoholizálás meg széleskörben elfogadott... bizonyos mértéke az de épp elég baj az, nem jó érv amellett, hogy akkor legyen már a kannabisz is az! Ezt írtad! Ezzel ezt írtad!

A 3. válaszoló is én vagyok!

Bor után egyébként nem kell adózni, legálisan otthon készíthető.

2022. máj. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

"Pont ezt vitatom! Egyformán káros!"

Nem egyformán káros, az alkohol bizony sokkal károsabb a szervezetre, és sokkal erősebb függőséget is alakít ki, mint a marihuána. Épp ez a furcsa a dologban, hogy ott van egy valóban nagyon káros, családokat szétszakító drog, ami tök legális, bármikor megveheted, és ott egy másik, amitől nem válasz annyira zombivá, nem rombol annyira sem testikeg sem társadalmilag, mégis illegális és börtönnel büntetik. Kicsit olyan faramuci a dolog, mintha börtönnel büntetnének azért, mert szennyezed a környezeted a kis 50 ccm motoroddal, de nyugodtan mehetsz a 4 literes banzintemetővel ami 10x annyit eszik és kormol és hangos és veszélyesebb jármű is, csak mert azzal hazánkban hagyomány járkálni.

2022. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

7

"Bor után egyébként nem kell adózni, legálisan otthon készíthető."

Igen, kis mennyiségben, saját fogyasztásra. Mert ennek a betiltásába is belebukna bármely kormány...

De az emberek többsége lusta dolgozni a szőlőben, meg a borkészítéssel, meg ugye mindkét dolog igényel némi szakértelmet. Ezért a fogyasztás nagyobb részét megadóztatható módon termelik.

Viszont a kender az vadon is megterem úton-útfélen, szóval feltehetőleg nem sok munkát és hozzáértést kívánna a saját adag megtermelése.

Még arról is viták folynak, hogy alakít-e ki egyáltalán fizikai függőséget a kender, mint az alkohol vagy nikotin. Valószínűbb, hogy csak hozzászokás van, mint mondjuk, ha valaki nagyon szereti a Sport szeletet, és minden nap megeszik egyet. De maximum egy nagyon gyenge függőség lehetséges.

2022. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem tartom valószínűnek, hogy az Orbán kormány egyhamar engedélyezné az otthoni termesztést.
2022. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!