Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthoni kannabisz termesztés?

Otthoni kannabisz termesztés?

Figyelt kérdés

Például Németországban, Kanadában, Luxemburgban, Máltán, Portugáliában, USA néhány államában, stb.

A legalizáció kiszorítaná a feketepiacot és nagy bevételt hozna az országnak.



2022. máj. 29. 00:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%
Itt a kulcsszó a szerinted-en van. A valóságban pedig az, hogy a magyar állampolgárra a magyar és azon ország törvényei egyaránt vonatkoznak. Amennyiben kettős állampolgár az illető, akkor mindkét ország törvénye. Amennyiben magyar-német kettős állampolgár Ausztráliában van, akkor mindhárom ország törvénye.
2022. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Szerinted.

Egy kettős állampolgárra(Magyar-Német) az Eu-n belül azok a törvények vonatkoznak, amelyik országban a kettő közül éppen tartózkodik. A Magyar hatóság nem veheti elő az illetőt, mert pont annyira Magyar mint amennyire Német. A Magyar hatóság csak Magyarországon gyakorolhatja a saját törvényeit, máskülönben sértené az Uniós jogokat.

2022. máj. 30. 14:43
 23/30 anonim ***** válasza:
64%

Pedig jól írja.

Egy magyar állampolgárra az egész világon vonatkozik, hogy be kell tartania a magyar törvényeket. Legalábbis, olyasmit nem szabad elkövetni, ami nálunk bűncselekmény. Szabálysértésre viszont nem vonatkozik a dolog.

Természetesen a magyar hatóság nem megy utánad külföldre, de ha hazatérsz, akkor el fogják kapni a töködet. Nyilván persze csak akkor, ha a hatóságok tudomására jut a dolog.

Egy ügyvéd oldala:

[link]

2022. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Egy magyar állampolgárra"

Kettős állampolgárról volt szó, ezért nem írta jól.

2022. máj. 30. 17:25
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

#23

Magyarorszag nem kicsit ontelt majom (fejetol buzlik a hal), es termeszetesen kizarolag a kisemberekre vonatkozik a torveny, a nagyemberekre (Habony, es hasonlok) soha. Offshore cegek, kabitoszer hasznalata, es lehet sorolni ezer evig a neveket es a buncselekmenyeiket. De a 68 eves, 42 kilos, iden kilakoltatott Balogh nenit elkapjak es lecsukjak, mert a padon aludt, miutan a boltban fizetes nelkul megevett egy zsemlet.

2022. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd el a linkelt cikket, azért linkeltem.

A magyar jog szempontjából az illető magyar ember, vonatkoznak rá a magyar jogszabályok, függetlenül attól, hogy más állampolgársága is van. A más állampolgárság csak annyiban számít, hogy a másik ország szabályai is vonatkoznak rá, pl. ha Mo-on tartózkodik. De ez csak a másik ország hatóságát érdekli.

Példa:

Nálunk 14 év a beleegyezési korhatár. Egy bármilyen korú felnőtt simán lefeküdhet egy 15 évessel, az törvényes.

De Angliában 16 év a korhatár, úgyhogy ha egy felnőtt magyar-brit kettős állampolgár lefekszik itt nálunk egy 15 évessel, az a magyar hatóságokat nem érdekli, viszont Angliába visszatérve le fogják csukni, mint szexuális bűnözőt. (Természetesen, csak ha feljelenti valaki, és csak ha lesz elegendő bizonyíték a dologra.)

2022. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

26,

elolvastam. Eppen azert irtam, amit irtam. Habony par evvel ezelott csikot felszivott es bedrogozva ult egy kulfoldon levo szorakozohelyen, ami a magyar sajtoban is megjelent. Soha nem hallottam, hogy bortonbe kerult volna. Nagykovetunk reszegen balesetet okozott, ahol meghalt egy artatlan ember. A mentessegi joggal nagyhirtelen hazahivtak, azota vezeto allast tolt be Pesten. Ereszcsatornas menekulo majom egy rakas kabitoszert birtokolt, bizonyitott teny. Hany evre iteltek nagy mennyisegu kabitoszer birtoklasaert???

A magyar torvenyek csak a kisemberekre vonatkoznak, a nagyokra soha. Mert minden ember egyenlo, de Magyarorszagon vannak, akik a tobbieknel is egyenlobbek.

2022. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%

27

Nyilván nem neked írtam, hanem a kérdezőnek, a link feletti szövegből kiderül. (Csak mire elküldtem a hsz-t, közben már te is elküldted a tiédet.)

2022. máj. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Elolvastam.

Szánalmas ez az ország, de nem csak az említett dolgok miatt...

[link]


[link]

2022. máj. 31. 11:32
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is legalizálni kell. Remélem mihamarabb megtörténik.
2022. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!