Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az abortusz hogyhogy legális...

Az abortusz hogyhogy legális sok országban, és sokan militánsan támogatják is?

Figyelt kérdés

Ma már tudjuk, hogy a magzatnak ember alakja van, és sok mindent tud (pl. szívverés, mindenféle érzékelés, ösztönök, végtagok mozgatása), és nagyon gyorsan fejlődnek a képességei. Teljes értékű ember tehát, ahogy egy baba is, aki még nem tud beszélni, járni akár még 1-2 évig sem, és folyamatosan gondoskodni kell róla.

Sokan mégis csak az anya testének, sejtcsomónak tekintik, és az anya jogának az élete fölötti rendelkezést. Pedig pár hónappal később 20 év börtönt kapnának ugyanannak az életnek a kioltásáért. Mindössze néhány fejlett országban tiltott az abortusz (írek, lengyelek, stb.), míg a legtöbb fejletlenben. Miért lehet ez? Mintha 70 évvel lemaradt volna a jog a tudomány mögött.



2022. júl. 18. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
100%
Fuh bmeg hogy az ilyeneknek is van szavazati joga......
2022. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 Drakula ***** válasza:
9%

"Miért vallással dobálózol, ha régebb szexuális üzeneteket írtál itt?"

Mi? hol írtam linkelnéd?

2022. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 Drakula ***** válasza:
13%

Egyébként nem vallással dobálozok csak valaki azt hazudta hogya keresztények nem törödnek a gyerekekkel akikat nem abortálnak, meg a mamákkal akik nem abortálnak, holott nem csak adómányoznak, de konkrétan a legtöbb árvaházat, gyerek otthont, meg anya otthont, keresztény szervezetek üzemeltetnek:

[link]

Persze nem azt mondom hogy az abortusz ellenző keresztények közül mindegyik ki venné ebben a részét de a komolyabbak igen is kiveszik.

2022. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
100%

“ Kérdező:

Ha egy 10 éves gyerek és egy 6 hetes magzat élete között kellene dönteni, szerinted melyik életét kell előtérbe helyezni?”

Még mindig nem kaptam választ

2022. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 Drakula ***** válasza:
0%
Le pontozhattok de attol még tény amit írtam.
2022. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 A kérdező kommentje:
54, mert nem releváns a kérdés. Én a 10 éves gyereket választanám amúgy, de ez egyéni döntés. Akár egy 16-18 évest is preferálnék. Az is fontos, mennyire szimpatikus valaki, lehet, hogy egy 30 évest is inkább választanék. De lehet, hogy egy szemét, pszichopata vagy ilyen-olyan szociokultúrájú 1 éves baba helyett is egy magzatot választanék.
2022. júl. 18. 16:38
 57/82 anonim ***** válasza:
100%
#56 szemét, pszichopata baba? 👀 az meg milyen?
2022. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:

a pszichopatát kisgyerekre értettem... nyilván.

De itt nem erről szól a kérdés. Nem két élet között kell választani, hanem egy pár hónapos baba meggyilkolása és egy kis kellemetlenség között. Lehet, hogy a 0.1%-nak komolyabb gondot okoz egy terhesség, de a 99.9-nek nem.

2022. júl. 18. 16:43
 59/82 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy a 0.1%-nak komolyabb gondot okoz egy terhesség, de a 99.9-nek nem."

Mi a statisztikád forrása?

2022. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azóta se indokoltad meg, hogy pl. nekem (vagy bárki másnak) miért a te preferenciáid szerint kellene döntenem adott helyzetben. Ki vagy te, hogy ennyire fontos lenne a véleményed a komplett emberiség számára?


Ha terhes lennék és nem akarnék gyereket, akkor kikérném a párom véleményét de alapvetően ÉN döntenék arról hogy mi legyen a testemmel.

2022. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!