Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az abortusz hogyhogy legális...

Az abortusz hogyhogy legális sok országban, és sokan militánsan támogatják is?

Figyelt kérdés

Ma már tudjuk, hogy a magzatnak ember alakja van, és sok mindent tud (pl. szívverés, mindenféle érzékelés, ösztönök, végtagok mozgatása), és nagyon gyorsan fejlődnek a képességei. Teljes értékű ember tehát, ahogy egy baba is, aki még nem tud beszélni, járni akár még 1-2 évig sem, és folyamatosan gondoskodni kell róla.

Sokan mégis csak az anya testének, sejtcsomónak tekintik, és az anya jogának az élete fölötti rendelkezést. Pedig pár hónappal később 20 év börtönt kapnának ugyanannak az életnek a kioltásáért. Mindössze néhány fejlett országban tiltott az abortusz (írek, lengyelek, stb.), míg a legtöbb fejletlenben. Miért lehet ez? Mintha 70 évvel lemaradt volna a jog a tudomány mögött.



2022. júl. 18. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
100%

#80 Te komolyan nem látod az összefüggést? Azért kérdeztem ezt mert a kérdező annyira kardoskodik az abortusz ellen. Így is teli vannak teli van árvákkal a rendszer,az abortusz szigorításával pedig még több lenne. Mivel pedig a kérdező annyira a szívén viseli a sorsukat gondolom nem csak addig foglalkozik velük amíg meg a terhes nő testében vannak.


A te kérdésedre a válasz pedig hogy egy abortuszban sem segítettem, mivel nem olyan területen dolgozók.

2022. júl. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van a teste, így az élete felett rendelkezni. Nem egészen úgy van, hogy az embrió/magzat azzal táplálkozik, amit az anya elfogyaszt. Ki van mutatva mennyire megterhelő egy terhesség és egy gyerek kihordása. Ha az anya nem táplálkozik elegendő mennyiségben vagy minőségben, az embrió/magzat akkor is elveszi azt, amire neki szüksége van a fejlődésre. Amikor fogászaton jártam nem régiben, hallottam ahogy a fogorvos és az asszisztens azt tárgyalták, hogy előttem egy kismama jött be és arra panaszkodott, hogy szabályosan gyengültek a fogai a terhesség alatt, mivel a magzat elvonta onnan és a csontjaiból a kálciumot (mert valószínűleg nem vitt be elegendő mennyiségben).


Ki van mutatva továbbá az is, hogy a terhessés és így a szülés egyaránt megváltoztatja a női testet, illetve az agyat is fizikálisan. Elég ijesztő, hogy csupán 9 hónap alatt átformálódik a test, nemde?


Nem értem miért van valahol több joga egy meg nem született embriónak/magzatnak, mint annak a lánynak/nőnek, aki már teljesértékű életet él ezen a Földön. A forced-birth nem megoldás, hanem nőkkel szembeni jogfosztás, erőszak, elnyomás és diszkrimináció. Amennyiben a férfiak teherbe tudnának esni, akkor még ennyi szabályozás sem lenne a terhességmegszakításban.


Had döntse el egy ember, hogy mit szeretne tenni az ő testével és az ő életével. Egy embriónak/magzatnak semmi joga nincs valaki más testét használnia a személy engedélye és beleegyezése nélkül, azért, hogy az ő teste fejlődjön és növekedjen.


Én tökéletes példa vagyok: sosem szeretnék gyereket, párom pár éven belül elkötteti magát, de addig is felelősségteljesen védekezünk. Én 22, ő 24 éves. Még csak egyetemre járunk, előttünk az egész életünk. Ha ne adj Isten, valamilyen úton-módon mégis teherbe esnék, tönkremenne az életem. Undorodom a terhesség gondolatától is, egyszerűen idegen nekem. Sosem vágytam gyerekre, és aktívan teszek is ellene mielőtt betámadnának, hogy akkor csak védekezzünk. Semelyik védekezési módszer nem nyújt 100%-os védelmet nem kívánatos terhesség ellen. Az sem jó ellenérv, hogy akkor ne éljenek nemi életet azok, akik nem szeretnének terhesbe esni/gyereket. A szexualitás megélése embereknél már bőven nem csak az utódnemzésről szól, hanem a szeretet és szerelem kiteljesedése két (vagy egyeseknél, több) ember között.


"Nyilván 100-szor fontosabb egy gyerek élete, gyilkosság vagy nem gyilkosság, mint az anya teste, nincs egy súlycsoportban a kettő. " Ez megint csak szexizmus és a női életek semmibevétele. Miért lenne fontosabb egy kifejletlen emberi test egy teljesen kifejlett felnőtt emberi életnél? Olyan sincs, hogy egyik test "fontosabb" a másiknál. Vagy minden élet szent, vagy akkor egyik sem. Rossz a logikád és szörnyen nőgyűlölő (misogynist) vagy. Sajnálom, hogy nem veszed észre, hogy valójában a nőgyűlöleted áll a te állítólagos logikus érvelésed mögött.


Semmi jogod nincs eldönteni, hogy ki milyen okból dönt az abortusz mellett. Ajánlom szíves figyelmedbe a Women's Rights News csoportot Facebookon vagy akár Instagramon. Rengetegen küldenek be anoníman történeteket, hogy miért döntöttek az abortusz mellett, és, hogy hogyan mentette az meg az életüket.


Lehet akármilyen véleményed, de semmi, ismétlem: semmi jogod nincs más teste felett rendelkezni. Sosem látod a teljes képet, csak magára az abortuszra koncentrálsz.


A másik, hogy neked miért fáj, hogy valakik abortusz mellett döntenek? Te vagy az az ember, aki zsörtölődik, ha a szomszéd gyereke üvöltözik, vagy tömve van a deles busz. Miután megszületett egy gyerek, senkit nem érdekel az úgynevezett "pro-life" emberek közül. Valamiért annyira meg akarják "menteni" ezeket az életeket, miközben már meglévő tinédzser/felnőtt emberek életét megkeserítik, tönkreteszik vagy elveszik. Mivel nem tudom tudtad-e, de a terhesség és a szülés rendkívül veszélyes procedúra. Vannak komplikációk, betegségek, balesetek, amikor ha nem tudják az embriót/magzatot abortálni, mind az embrió/magzat ÉS az anya is belehal.


Gondolkodj el azon, hogy mások meg nem született gyerekének "védelme" és a nők sanyargatása miért zavar téged ennyire. Nincs jobb dolgod? Foglald el magad, adományozz, jótékonykodj és segíts másokon, NA EZZEL tényleg mentesz életeket. Az abortuszhoz való döntés joga alapvető emberi jog és basic healthcare.

2022. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!