Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy van az hogy általaban...

Hogy van az hogy általaban azok a jobberek ítélik el az abortuszt akik az eugenikát meg támogatják?

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Úgy, hogy van eszük.
2022. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

A jobboldaliak egy része vallási alapon ítéli el, ők minden jellegű abortuszt elleneznek.


A másik része pedig racionálisabb , csak a felesleges és elkerülhető abortuszokat ítéli el.

Én például kötelezővé is tenném az abortuszt, ha például down kóros a magzat.

2022. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk én számomra mindegy az abortusz oka, én tamagatom hiszen a nőnek a döntése en nem szolok bele. A mai technológiaval mar meg lehet állapítani, majd csinálnak helyette ujat, egeszsegeset. Csak ugye a vallásosok nem szeretnek élni a civilizációs vivmányokkal.

Egyebkent az eugenikanak sajnos van egy rasszista vonzata. Ugyanis a jobberek nem tartjak embernek azt aki nem fehér. Ilyen alapon úgy tekintik mintha a sötét bőrszín valamifele betegség, fogyatekosság lenne.

2022. júl. 11. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább azt vettem észre, hogy az abortuszt elítélik, mivel “az élet védelme”, viszont a halálbüntetést meg támogatják… nem tudom hogy küzdik le a kognitív disszonanciát….
2022. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen, jó meglatas 4es valóban kettős merce
2022. júl. 11. 12:59
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
77%

Úgy, hogy a saját életük hiányát a másokéba való belepofázással pótolják.

Amúgy lehet abortuszellenesnek lenni. Csak akkor támogassuk az elkerülését:

- kötelező szexuális felvilágosítás az iskolákban

- az óvszerek, fogamzásgátlók, esemény utáni tabletták adómentessé tétele

- alanyi jogon, anonim módon beszerezhető esemény utáni tabletták

2022. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs így. Ordas nagy szalmabáb a kérdés. Az abortusz valamilyen mértékű ellenzése a konzervatív oldlon eléggé általános, az eugenika támogatottsága viszont csak a szélsőjobb körében merül fel, de még ott sem általános. Még a szélsőjobb keretében is a nagytöbbség maximum addig megy el, hogy szegregációval vagy még extrémebb esetben etnikai tisztogatással tartsa fenn azt, amit ő fajtisztaságnak gondol, de az még nem eugenika. Aki az eugenikát támogatja az a szélsőjobbon belül is extrém szélsőség.
dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!