Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férjem előző házasságából...

Ha férjem előző házasságából van két gyereke, ki hogyan örököl?

Figyelt kérdés

Most házasodtunk össze és 1 hónap múlva megszületik a közös babánk is. Az érdekelne, hogy mi most tervezünk vásárolni egy nagyobb lakást ls ezért eladom a kis lakásomat ami az én nevemen van és ö is az övét és az új már kettőnk nevén lesz. Akkor ha párommal történik valami a fiai öröklik a lakás felét? Mert ha ez így van jogilag akkor meggondolom a lakásvásárlásos történetet, mert így biztosabbnak érzem, hogy van egy lakás csak a saját nevemen.

Köszönöm a segítséget


2008. dec. 20. 18:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem jo ilyenkor papirt irni, ki nitt vitt a házasságba!!

Én 8 éve vagyok páromal, neki is van 2 gyereke, nekem is van aki velünk lakik, vettünk közösen egy házat 2/3 az én részem, 1/3 az övé, de ez papiron van, igy ha vele történik valami 1/3 a gyerekeké !

Ma már nem gáz papirt irni megértheti a párod, mi mind a ketten akartuk, mert már váltunk 1x. jobb megelözni a bajt, sosem lehet tudni, na meg persze az öröklés is itt van, mondjuk mi szeretjük egymást azzal nincs baj, de nem mindegy ki mit örököl ! És sosem lehet tudni a többit...Szerintem beszéld meg vele!

2008. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tehát ha nincs papír akkor a gyerekei öröklik a lakás felét és a másik felét én és a kicsi?
2008. dec. 20. 18:52
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, mert nincs papir, ki mennyit vitt a közösbe, igy ha esetleg válás, esetleg halál van akkor felesbe megy minden ! Tehát ha x év mulva váltok felesbe megy a vagyon, ha nincs rola papir, meg ha valamelyikötök / ne legyen igy de sosem lehet tudni / meghal akkor is az örökség 2 fele megy.!! Én utána jártam. Elsö voltam.
2008. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Tehát részarányosan irjatok ügyvéddel papirt, föleg ha neked kedvez a dolog érdemes!!

Ezt még kihagytam belöle.

2008. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Várj ! egy kicsit gondolkozzunk , mert ha a férjedtöl lesz a baba, / ami tuti gondolom / akkor még az ö része is ott lesz !! Erre nem gondoltam, ! Tehát 3 gyerek közt oszlik a fele !!! Bocsi elsö voltam!
2008. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Szia a te nevedre irasd a lakást!Mi is igy tetük pont ezért amit irtál!Ha csak a te nevdre kerül a lakás akkor az csak a tiéd meg a gyerekeidé lesz!
2008. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Annyira bonyolultak számomra ezek a dolgok, márpedig az előző felesége mindent megkapott a váláskor. A közös házukat is ott hagyta neki, vett egy telket régebben Budaörsön azt is. De a nő a mai napig azon dolgozik, hogy párom mostani lakása is a nagyobbik fiú nevén legyen. Havonta 100e-t kap a fiúkra meg kb. 150-200e megy el egy hónapban. Páromnak saját cége va azt is azt akarja, hogy már most a fiúk nevén legyen. Szóval érthető, hogy aggódóm. Bármibe is rakom bele a pénzemet kétszeresen át kell gondolnom hogyan teszem.
2008. dec. 20. 19:12
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire jol áll a férjed, kérd meg hogy a pairt irjátok a te nevedre, akkor nem lesz gáz.
2008. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit igazságtalan volna a férjedet papíron tulajdonképpen kisemmizni az új lakásból, hiszen, ha csak a Te neveden van, akkor gyakorlatilag Te bármikor kiteheted onnan a szűrét ( nem feltételezem ezeket a dolgokat persze, mert nem ismerlek sem Téged, sem a férjedet, de semmit nem lehet tudni, sok furcsa dolgot produkálhat az élet...), és hogy őszinte legyek ( lehet, hogy spamolsz ezért)a férjed helyében én nem mennék bele ebbe, mert ebben a szituban ő ki van Neked szolgáltatva, arról nem is beszélve, hogy ha - ne adj Isten - válásra kerül a sor, Ti maradtok a gyerekkel, de ő mehet az utcára - jogilag, arról nem is beszélve, hogy amíg házasok vagytok, ő ugyanúgy fizeti gondolom a lakás rezsijét, egyéb kiadásokat ( felújítás, javítások stb.), méltánytalan lenne mindent a Te nevedre íratni.

Vérségi alapon egyébként a másik két gyermeke is minden vagyonából örököl ,ha nem csináltok papírt, mert az ő tulajdonrésze halála után így 3 fele megy, amiben ugye jócskán benne van a Te részed, amit a házasságba vittél.

Ha Te a saját lakásodat viszed bele a közösbe, akkor t.k. azt nehogy már a két gyerek örökölje a közös gyereketekkel együtt.

Csináljatok végrendeletet róla már most, hogy a Te tulajdonrészed csak a Tiéd, halálod esetén 100%-os örökös legyen a közös gyereketek, a férjed gyerekei meg csak az apjuk után örököljenek.Etikátlan, ha minden a Te neveden van, a két gyerek meg tulajdonképpen ki van semmizve, illetve lesz.

Saját vélemény.

2008. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A fél ház a tiéd. Fele a férjedé. Férj halála esetén a férjed részét a három gyerek örökli, de rámegy majd a te haszonélvezeted is. És papír, papír papír az utolsó szögről is. De ne magánokiratban csináljátok, hanem ügyvédhez kell menni ezzel, és ott felteheted a többi kérdésedet is. A férjed nem írathatja a cégét a két fiúra, vagyis írathajta, de abból a közös babót nem túrhatják majd ki. Remélem, a férjednek azért több esze van. Bár a havi 100 rongyot nagyon nagyon soknak tartom....
2008. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!