Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férjem előző házasságából...

Ha férjem előző házasságából van két gyereke, ki hogyan örököl?

Figyelt kérdés

Most házasodtunk össze és 1 hónap múlva megszületik a közös babánk is. Az érdekelne, hogy mi most tervezünk vásárolni egy nagyobb lakást ls ezért eladom a kis lakásomat ami az én nevemen van és ö is az övét és az új már kettőnk nevén lesz. Akkor ha párommal történik valami a fiai öröklik a lakás felét? Mert ha ez így van jogilag akkor meggondolom a lakásvásárlásos történetet, mert így biztosabbnak érzem, hogy van egy lakás csak a saját nevemen.

Köszönöm a segítséget


2008. dec. 20. 18:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
78%
Kár, hogy kevesen veszik a fáradtságot az igazi segítséghez, és ahelyett hogy legalább egy hiteles linket dobnának, képzelgéseiket írogatják..hallottam valakitől, akinek a szomszédja majdnem ugyanilyen helyzetbe került volna, ha..
2008. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira büszke vagy az alkotásodra,írd ,már le nekem ,ostobának, hogy akkor végülis ki örököl??!!!
2008. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
94%

Azt írod, mindkettőtöknek van egy lakása most. (Most teintsünk el a házasságtól, arról később írok.) Ebben az esetben tehát a férjed lakását az ő gyerekei öröklik, tehát az előző házasságból született két gyereke, meg a közös gyereketek. Ez ugye 1/3 részt jelent a közös gyereketeknek. Amennyiben házasok vagytok, a közös lakás a férjed halála esetén fele-fel arányban Téged, illetve a férjed gyerekeit illeti, ami 1/3 részt jelent a közös gyereketeknek. Egyszóval nem értem a dilemmádat, így is, meg úgy is épp annyit örökölnek a gyerekek, arról nem is beszélve, hogy megilleti őket (akkor is, ha Neked ez nem tetszik).


Máskülönben a házasságon belül szerzett vagyon közös tulajdonban van, tehát fele-fele arányban a tulajdonotok, így a lakásotok is fele-fele lesz.


De nem is értem a problémádat. Őszintén szólva kicsit visszásnak tűnik, hogy a férjed gyerekeit akarod kitúrni az örökségükből, akik ugyanolyan gyerekei, mint a Ti közösötök. Gondolj csak bele az ellenkezőjébe: nem hiszem, hogy boldog lennél, ha a Ti gyereketekről gondolkodna így egy esetleges válás után a férjed új felesége...


Én azt gondolom, hogy ha már a férjed választottad, akkor a gyerekeit is választottad vele. A közös jövőben benne van a férjed összes pozitív és negatív "tulajdonsága" is. Tudom, miről beszélek, nálunk innen is, onnan is vannak hozott gyerekek, de eszembe sem jutna soha, hogy csak a közös gyerekünk örököljön...

2008. dec. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak nincs igaza!Ha például ne adj isten töténik valami a férjel na akkor te mit csinálnál?Föleg ha hitel is van rajta!A másik két gyerek meg követeli a részét?Meg ha nemtudja kifüzetni a másik két gyereket?Elárverezik a lakást egyértelmü!A hülgy meg kerüljön az utcára mert lehet annyit söt tuti nem fog kapni hogy egy másik lakáshoz jutson ?Az ilyenbe nem gondol utolsó iró se bele!Boldog karácsonyt
2008. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak nincs igaza!Ha például ne adj isten töténik valami a férjel na akkor te mit csinálnál?Föleg ha hitel is van rajta!A másik két gyerek meg követeli a részét?Meg ha nemtudja kifüzetni a másik két gyereket?Elárverezik a lakást egyértelmü!A hülgy meg kerüljön az utcára mert lehet annyit söt tuti nem fog kapni hogy egy másik lakáshoz jutson ?Az
2008. dec. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

El szeretnék így az új esztendőben oszlatni egy tévhitet: A házasság alatt szerzett közös vagyon csak akkor számít fele királyságomnak, ha szigorúan van papír róla!+ ha még a közületi csekkek is közös néven vannak, az sem árt, mert gyakran a papír sem elég arról,hogy közös háztartást vezettetek a házasságotok ideje alatt.

A minap történt az ismeretségi körömben a szitu:15 év házasság után kiderült a férjről, hogy szeretője van.Szerződés ugyan volt a közös tulajdonú házról,ám a feleség bosszúból keresett egy ügyvédet, akivel most azt akarják bebizonyítani, hogy a férj italozó életmódja miatt (ami ráadásul igaz is)az asszony fizette az összes számlát.Miért van nyert ügye?

Mert az összes csekk 15 év után is az ő nevén fut, ráadásul a leánykori nevén.

Szóval jobb félni, mint megijedni!Buék!

2009. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!