Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha férjem előző házasságából...

Ha férjem előző házasságából van két gyereke, ki hogyan örököl?

Figyelt kérdés

Most házasodtunk össze és 1 hónap múlva megszületik a közös babánk is. Az érdekelne, hogy mi most tervezünk vásárolni egy nagyobb lakást ls ezért eladom a kis lakásomat ami az én nevemen van és ö is az övét és az új már kettőnk nevén lesz. Akkor ha párommal történik valami a fiai öröklik a lakás felét? Mert ha ez így van jogilag akkor meggondolom a lakásvásárlásos történetet, mert így biztosabbnak érzem, hogy van egy lakás csak a saját nevemen.

Köszönöm a segítséget


2008. dec. 20. 18:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

Előző:

Írtad, hogy a volt felesége azt akarja, hogy a mostani lakása az első házasságából a fiáé legyen.

Ez jogilag kizárt, ha csak a férjed tényleg nem írat mindent a fiú nevére,ahhoz viszont ki kéne semmizni a másik kettőt.Ezt én nem hagynám annyiban, az biztos!

2008. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
49%

20:18-as vagyok még:

Előző válaszoló jól írta,végrendeletet kell írni, ügyvéd és közjegyző által hitelesíteni.

Ti dolgotok, de a havi 100 ezer / hó a másik kettőnek kicsit csücskös,a gyermektartáson kívül én biztos nem adnék egyebet nekik, inkább félreteszegetném a felcseperedő gyereketeknek, de ez már végképp a ti dolgotok, bocs, ha belekotyogtam, de így tartom reálisnak...

2008. dec. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi valaki azt irta ,hogy ugy kisemizné a férjét ha csak az ö nevén lenne a lakás a férjéjén meg nem!Amit a házasság alatt szerzel az minden közös !Hiába van a te neveden!Ugyhogy szeritem igy járnátok jól!Ha véletlen megelválnátok (sajnos ezt nem tuni elöre)a férjed ugyanugy megkapja jogilag a részét,atól hogy a te neveden lene az egész lakás.De kivánom nektek legyetek boldogok sokáig
2008. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
56%

Alapesetben valóban igaz, hogy amit a házasság alatt szereztek, az 50-50%-ban közös vagyon. DE EZ MOST NEM ÍGY VAN, mert a meglevő lakásotokat adjátok el, ami pedig különvagyon volt, és abból veszitek az újat. Az érte kapott pénz megtartja különvagyoni jellegét, tehát az új lakásban nem 50-50%-ban lesztek tulajdonosok, hanem olyan arányban, ahogy a pénzt beletettétek.


Ha a férjed meghal, az ő részét a 3 gyereke örökli. Ha veled valami történik, a te részedet egyedül a közös gyerek örökli (ha neked ez az egy gyereked van). Végeredményben tehát a közös gyereketeknek jut majd a legnagyobb rész.


Az új lakásba bevitt pénz mennyiségét később bizonyítani kell majd, erre legjobb a házassági vagyonszerződés.


Nem célszerű kiskorú gyerek nevére íratni ingatlant úgy általában, mert utána csak a gyámhivatal engedélyével lehet majd eladni, ők meg csak akkor engedik eladni, ha a befolyt összeg továbbra is a gyerek nevén marad, pl. másik ingatlanba lesz forgatva vagy állampapírt vesz rajta a szülő, a gyerek nevén. Vagyis nagyon megköti a szülők kezét.

2008. dec. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
95%

a "kisemmizős" dumájú vagyok:

spamolva lettem, de nem érdekel, így érdemes tanácsot adni, ami ráadásul tényleg megfogadható, mert tanultam,az ügyvéd se mondana mást!

Közös vagyon lesz!Igen!5 év múlva!5 éven belül azonban ez nem áll fenn, akár házasok vagytok, akár nem.

Élettársi kapcsolatnál ugyanez!

De, ha hajléktalanként akarja végezni a férjed, ámde legyen: írasson mindent a Te nevedre, nekem nem számít!

Nem egy olyan esetről hallani, meg - sajna - a rokonságunkban is van, hogy minden az asszony nevén volt, 2 évig tartott a házasság, elváltak, a nő bepasizott, a jóhiszemű férjecske meg röpült, mert ez így volt jogos.Csak éppen nem igazságos.

De tudod mit?TEDD AZT!

2008. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz ugyanis ha a házasságuk alatt veszi meg akkor közösnek számit hiába van csak az asszony nevén!Minden közös még az adósság is ha van ilyen pl:az egyik nevén amit a házasságuk alatt csinált,szerzett!
2008. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki olyan "okos", de én inkább azt javaslom olvasd át az ide vonatkozó jogszabályokat, nem bonyolult és nem hosszú:

[link]

2008. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem érezzük magunkat okosknak, se jogászok, se semmik nem vagyunk, sz@r kisemberek, akik segíteni szeretnének, arról meg senki nem tehet, hogy a többszöri törvénymódosítások miatt könnyen betévedünk, eltévedünk a jogszabályok labirintusába, s mivel ügyvédre sincs mindenkinek pénze, kénytelenek vagyunk utánaolvasni dolgoknak.

De ha Te így kioszottad a társaságot, miért a "bűvös" linket másoltad ide be, miért nem adtál bővebb felvilágosítást a dologról.A hozzád hasonló emberek szokták a "google"-t ajánlgatni...

2008. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem osztottam ki, és még csak megsérteni sem akartam, csak bosszantó, hogy emberek jószándékból, vélt információkat,időintervallumokat írogatnak anélkül, hogy a valósághoz bármi köze lenne.

Ez miért segítség a kérdezőnek?

Egyébként a goggle pont erre való, csak valaki sajnálja az idejét tölteni a találati lista átnézésével is..

2008. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

13:47

Kár, hogy nincs mindenkinek privát e-mailje, én is sajnálom, hogy időnként össze kell rúgni a port itt az oldalon.

Vessen magára az ilyen!

2008. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!